Pastrňák asistoval u výhry Bostonu

Český útočník pomohl přihrávkou k vítězství Bruins nad Torontem 4:1 a vyrovnání série na 1:1

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: TOR 1, BOS 4

Boston vyhrál zápas číslo 2 a vyrovnal sérii

Tuukka Rask si připsal 30 zákroků, Boston díky brankám čtyř různých střelců porazil Toronto 4:1 a vyrovnal sérii na 1:1 na zápasy

• 04:45 •

Na čtvrteční porážku 1:4 s Torontem zareagovali hokejisté Bostonu v sobotu výhrou ve stejném poměru a vyrovnali sérii 1. kola play off ve Východní konferenci na 1:1. Fanoušci Bruins v TD Garden se vedle výhry mohli potěšit i parádní asistencí českého útočníka David Pastrňáka.

Dvaadvacetiletý kanonýr se podílel v první třetině na brance Brada Marchanda 2:0, která nakonec byla vítězná. Centr David Krejčí na vítězné straně nebodoval.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 4:1 (stav série: 1:1)

Stejně jako v úvodním duelu se Bruins dostali jako první do vedení. V čase 4:44 našel David Backes zpoza branky Charlieho Coylea, který z pozice mezi kruhy nad levý beton překonal klečícího Frederika Andersena. "Myslím, že zápas číslo 1 byl taková facka do tváře a budíček. Odpověděli jsme excelentně," řekl Backes.

Tentokrát ale domácí nedali Maple Leafs možnost na obrat. V 17. minutě v přečíslení Pastrňák parádně z otočky bekhendem uvolnil Brada Marchanda, který naznačil blafák a prostřelil gólmana Toronta mezi betony. Pro nejproduktivnějšího českého hráče v základní části to byl první bod v letošním play off.

V polovině druhého dějství Boston získal snadno tříbrankový náskok. Po nedorozumění Andersena s útočníkem Williamem Nylanderem snadno zasunul puk u tyče Danton Heinen.

Domácí gólman Tuukka Rask, který si připsal celkem 30 úspěšných zákroků, kapituloval jen v 51. minutě. Nestačil na teč Nazema Kadriho po střele Travise Dermotta od modré čáry. "Věděli jsme, že bude těžké odpovědět. Nebyl to nás den," prohlásil útočník Maple Leafs John Tavares.

Necelých pět minut před koncem pojistil výhru Bruins v přesilové hře Patrice Bergeron, jenž se prosadil z dorážky a připsal si druhý gól v letošním play off. Využil tak trest Kadriho na pět minut a do konce utkání za krosček na Jakea DeBruska, za který útočníka Maple Leafs čeká disciplinární řízení.

[Kompletní pokrytí série Bostonu s Torontem]

Rask si připsal 36. výhru v play off a v klubové historii Bruins se vyrovnal druhému Andymu Moogovi. Vládne Gerry Cheevers s 53 vítězstvími. "Snažil jsem se soustředit na každý puk. Nemůžete být jako divák, ale dobře se na to koukalo. Byl to bojovný zápas se spoustou hitů," prohlásil Rask.

Boston se musel od druhé třetiny obejít bez obránce Toreyho Kruga, který nedohrál kvůli nespecifikovanému zraněním. V průběhu závěrečného dějství odstoupil další zadák Bruins Connor Clifton.

Další zápas: Pondělí 15. dubna (úterý 16. dubna 1:00 SELČ) ve Scotiabank Areně v Torontu.