Panthers se rozjeli v Buffalu, Jágr dal 739. gól kariéry

V předchozím zápase vymazal veškeré ofenzivní snažení hokejistů Florida Panthers český gólman Detroitu Petr Mrázek. Frustraci Panthers tak v úterý odnesli hráči Buffala Sabres, kteří zkroušeně opouštěli led po domácí porážce 4:7. Podílel se na ní i Jaromír Jágr, který ve druhé třetině dával 739. gól kariéry.

Jágr dostal přihrávku od Jonathana Huberdeaua a z pravého kruhu překonal střelou zápěstím Chada Johnsona, v čase 37:53 byl stav 6:2 pro hosty. Pro Jágra to byla už 17. trefa sezony, čímž vyrovnal svůj gólový příspěvek z ročníku 2014-15.

Po porážce 0:3 v Detroitu šla Florida už v první třetině do rychlého vedení 3:0. "Když se trefíme jako první, nakopne nás to pokaždé k lepšímu výkonu," tvrdil Reilly Smith, který měl bilanci 2+1. Tři body zaznamennal také Jussi Jokinen (1+2). Panthers tak vyhráli po dvou porážkách, když se vyrovnali s absencí klíčového centra Aleksandra Barkova, naopak Sabres prohráli už potřetí v řadě.

"Kluci byli po minulém utkání hodně zklamaní," trvdil kouč Gerard Gallant. "V Detroitu odehráli dvě výborné třetiny, ale ta třetí jim nevyšla. Potřebovali jsme už vyhrát."

Buffalo se ve třetí třetině pokusilo ještě utkání zdramatizovat a snížilo na rozdíl dvou branek. "V této lize si nikdy nemůžete být ničím jistí," prohlásil hrdina večera Smith. "Roberto Luongo naštěstí předvedl několik výborných zákroků," pochválil kouč Gallant brankáře, který odchytal 906. zápas kariéry a vyrovnal tak šestého muže historických statistik Glenna Halla.

Jágrovi chybí už jen dva góly, aby srovnal počet branek Bretta Hulla (741), který je třetí v tabulce střelců.