Panthers přehráli Lightning, zářil Jaromír Jágr

Hráči Florida Panthers zvítězili na ledě Tampa Bay Lightning 5:2 a poskočili do čela tabulky Atlantické divize.

Jednou z hlavních postav duelu byl veterán Jaromír Jágr, který k jednomu vstřelenému gólu připojil i asistenci. V této sezoně má český útočník na kontě už 58 bodů.

"Mám kolem sebe skvělé spoluhráče," prohlásil po vítězném duelu Jaromír Jágr. "Poslední dva nebo tři zápasy nehrála naše formace dobře, teď jsme se ale zlepšili."

Skóre zápasu sice otevřel už v 6. minutě po přihrávce Ondřeje Paláta Tyler Johnson, ve zbytku duelu už ale měli navrch hosté. Ti ještě do první přestávky zásluhou Vincenta Trochecka a Jaromíra Jágra skóre otočili.

Ve druhém dějství se střelecky prosadil Jiří Hudler a navýšil vedení Floridy, které ve 45. minutě po Jágrově přihrávce ještě podtrhl Jonathan Huberdeau. V posledních pěti minutách pak už pouze korigovali domácí Steven Stamkos a hostující Jussi Jokinen.

Panthers díky druhé výhře v řadě poskočili do čela Atlantické divize, v tabulce Východní konference drží aktuálně třetí pozici. Lightning jsou se ztrátou dvou bodů čtvrtí.