hyka 3418

Sedmi zápasy pokračovala v neděli NHL. Z Čechů byl nejvíc vidět Tomáš Hyka, jenž pomohl asistencí k triumfu týmu Vegas Golden Knights na ledě New Jersey Devils 3:2. Vítěznou trefu pak obstaral Slovák Tomáš Tatar. Skvělou formu potvrdil celek Florida Panthers, jenž zvítězil doma nad mužstvem Philadelphia Flyers 4:1 a zapsal už šestý úspěch v řadě.

New Jersey Devils - Vegas Golden Knights 2:3
Po třech porážkách zvedli hlavu hráči Vegas, kteří zvítězili na ledě New Jersey 3:2 a udrželi si postavení na druhém místě tabulky Západní konference.
Na úspěchu nováčka NHL se jednou asistencí podílel útočník Tomáš Hyka, který v čase 24:39 připravil branku pro Davida Perrona. Pro Hyku to byla první nahrávka v sezoně.
"Myslím, že jsme odehráli opravdu dobrý zápas," pochvaloval si trenér hostů Gerard Gallant. "Hráli jsme konzistentně, soustředěně. A výsledek se dostavil."
Vítěznou trefu hostů obstaral slovenský útočník Tomáš Tatar, pro kterého to byl už 17. zářez v této sezoně a první po výměně z týmu Detroit Red Wings.
V dresu domácích potvrdil úchvatnou formu Taylor Hall, který zazářil gólem a asistencí a protáhl tak svojí bodovou sérii už na 25 utkání. Devils to ovšem tentokrát ke kýženému úspěchu nepomohlo.

Florida Panthers - Philadelphia Flyers 4:1
Skvělou formu potvrdila Florida, která před svými fanoušky rozleptala Philadelphii 4:1 a oslavila už šesté vítězství v řadě za sebou.
Panthers se díky výhře posunuli už na devátou příčku tabulky Východní konference, Flyers jsou po třetím neúspěchu za sebou pátí.
"Hrajeme ten nejlepší hokej ve správný čas," ulevil si gólman vítězů Roberto Luongo. "Víme, že máme pořad na čem pracovat, se současnými výkony ale můžeme být spokojení."
Domácí se mohli spolehnout na střelecký příspěvek, jež si přichystal útočník Evgenii Dadonov, který obstaral dvě branky. Gól a nahrávku pak zaznamenal Aleksander Barkov, jenž zapsal už 10 tref v uplynulých 15 zápasech.
Flyers sice zasypali domácí branku celkem 40 střeleckými pokusy, ujala se však pouze trefa Travise Konecnyho ze samotného závěru utkání.

Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks 6:3
Roli favorita splnil Anaheim, který na svém ledě přestřílel Chicago 6:3 a zaškrtl třetí triumf z posledních pěti utkání.
Po dvou brankách nastříleli útočníci Corey Perry a Jakob Silfverberg, tři asistence pak přidal kapitán Ryan Getzlaf.
"Měli jsme spoustu energie a od začátku to dávali najevo," hodnotil trenér kalifornského týmu Randy Carlyle. "Bylo příjemné sledovat, jak do zápasu všichni hráči dávají úplné maximum."
Ducks se výhrou katapultovali už na třetí místo tabulky Pacifické divize. Chicago naopak nezvládlo třetí z posledních čtyř duelů a na play off ztrácí už propastných 13 bodů.

San Jose Sharks - Columbus Blue Jackets 2:4
Ze dvou proher v řadě se oklepali hráči Columbusu, kteří zvládli těžký duel na ledě San Jose a po výhře 4:2 poskočili na osmé místo tabulky Západní konference.
Sharks k bodovému zisku nepomohl ani skvělý výkon útočníka Evandera Kanea. Elitní střelec oslavil první branku po výměně z celku Buffalo Sabres, navíc přidal i asistenci.
V dresu hostů zaúřadoval dvěma zářezy Artemi Panarin, další branky přidali Nick Foligno a Sonny Milano.
Celek z Ohia těžil z výtečné první třetiny, ve které si vypracoval dvoubrankový náskok a ten už do konce základní hrací doby nepustil.

Další nedělní výsledky:
Colorado Avalanche - Nashville Predators 3:4 po prodl.
Carolina Hurricanes - Winnipeg Jets 2:3
Minnesota Wild - Detroit Red Wings 4:1
Dokonalou krádež předvedl Nashville, který ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby prohrával v Coloradu 2:3. Poté ale vyrovnal Ryan Ellis, ve druhé minutě prodloužení pak o výhře hostů rozhodl Filip Forsberg.
Skvělý individuální výkon Patrika Laineho dovedl Winnipeg k triumfu na ledě Caroliny. Finský talent vstřelil dva góly, navíc si připsal i jednu asistenci.
Minnesota zvládla roli favorita, doma udolala Detroit 4:1 a dala tak zapomenout na dvě předchozí porážky. Dvěma brankami zazářil útočník Jason Zucker.
1. Patrik Laine (WPG): 2 góly, 1 asistence, 5 střel
2. Roberto Luongo (FLA): 1 inkasovaný gól, 39 úspěšných zákroků
3. Evgenii Dadonov (FLA): 2 góly, 3 střely, 19:28 čas na ledě