Ondrej Palat2

Nejlepší zápas v sezoně prožil útočník Ondřej Palát. Dvěma góly a jednou asistencí zařídil vítězství Tampy Bay nad Buffalem 4:2 a dosáhl poprvé v sezoně na tři body v jednom utkání. Ve třetím duelu za sebou se zapsal mezi střelce centr Tomáš Plekanec, který devět vteřin před koncem pouze zmírnil debakl Montrealu na ledě Minnesoty 1:7.
Slovenský obránce Andrej Sekera se gólem podílel na vítězství Edmontonu nad New Jersey 3:2 po prodloužení. Jeho krajan Marián Gáborík si při výhře Los Angeles nad St. Louis 5:1 připsal dvě asistence.

Tampa Bay Lightning - Buffalo Sabres 4:2
Palát svými trefami shodně v šesté minutě úvodních dvou třetin otočil stav na 2:1 ve prospěch Lightning. Nejprve v přesilové hře dostal puk od Tylera Johnsona před branku a trefil volné místo u levé tyče dříve, než se stačil brankář Anders Nilsson přesunout. Potom z mezikruží dorazil kotouč po střele Nikity Nesterova.
Pro Paláta to bylo první dvougólové představení od 5. března loňského roku, kdy dvěma trefami přispěl k domácí výhře nad Carolinou 4:3 po prodloužení. Proti Buffalu asistoval Palát ve 33. minutě ještě u branky na 3:1. Na levém kruhu mu sice nevyšla klička na Jakea McCabea, ale za ním dojíždějící Victor Hedman okamžitě přihrál zakončujícímu Nikitovi Kucherovovi.
"Při prvním gólu jsem měl po krásné přihrávce (Johnsona) před sebou prázdnou branku. Při druhém to byla znovu parádní akce (Nesterova) a puk se mi odrazil na hokejku," řekl Palát, který byl zvolen nejlepším hráčem zápasu.
Tampa Bay zabrala po čtyřech prohrách v řadě, při kterých měla skóre 9:22. Při svém návratu do branky se na tom podílel 24 úspěšnými zákroky Ben Bishop, který byl kvůli zranění třísel mimo hru od 20. prosince.

Minnesota Wild - Montreal Canadiens 7:1
Plekanec v posledních třech duelech vyrovnal svou gólovou bilanci za celý předešlý ročník, když předtím skóroval třikrát v úvodních 40 zápasech. V nevydařeném zápase ale jen pokazil čisté konto Devanu Dubnykovi, který k němu mířil s 20 úspěšnými zákroky. Plekanec po kombinaci Svena Andrighetta a Marka Barberia zakončoval do odkryté branky.
Tři body za gól a dvě přihrávky si připsal Eric Staal a dvěma góly přispěl k 16. výhře Wild z posledních 18 zápasu Nino Niederreiter. Gólman Montrealu Carey Price inkasoval sedm branek v jednom zápase popáté v kariéře a bylo to pro hvězdu NHL poprvé od 2. března 2013, kdy se mu to stalo proti Pittsburgh Penguins.
"Každému se zápas někdy nepodaří. Je příjemné mu dát tolik gólů, protože se to nestává moc často," prohlásil Staal.

Nino Niederreiter

Philadelphia Flyers - Vancouver Canucks 5:4 po prodl.
Výrazný podíl na výhře Flyers měl brankář Michal Neuvirth, který nastoupil až od začátku třetí třetiny za nepříznivého stavu 3:4. Nahradil Stevea Masona, pochytal všech 14 střel a v nájezdech na něj nevyzrál nikdo z tria Markus Granlund, Bo Horvat, Loui Eriksson. V rozstřelu se v den svých 29. narozenin trefil jako jediný kapitán Philadelphie Claude Giroux.
Jednou asistencí se na teprve druhé vítězné radosti Flyers z posledních devíti utkání podílel nejproduktivnější český hráč v soutěži Jakub Voráček. V polovině utkání ideálně uvolnil Seana Couturiera, který zakončoval do prázdné branky a získal Philadelphii vedení 3:2.

Dallas Stars - Detroit Red Wings 5:2
Útočník Radek Faksa si v dresu vítězů připsal jednu asistenci a polepšil si na pět bodů z posledních čtyř utkání. Všechny získal za přihrávky. Ve 24. minutě jeho ránu od levého mantinelu tečoval před gólmanem Petrem Mrázkem Brett Ritchie a vyrovnal na 2:2.
Mezi 36. a 37. minutou v rozmezí 49 vteřin překonali českého gólmana ještě John Klingberg a Stephen Johns a na konci pečetil výsledek už při power play do prázdné branky Patrick Eaves. Mrázek inkasoval v utkání čtyřikrát z 20 střel a připsal si při svém startu už šestou prohru za sebou.

Lauri Korpikoski2

Edmonton Oilers - New Jersey Devils 3:2 po prodl.
Sekera svou pátou trefou v sezoně po 16 vteřinách druhé třetiny vyrovnal na 1:1. Při přečíslení čtyř na tři se mu po přihrávce Leona Draisaitla otevřel prostor, popojel si od modré čáry mezi kruhy a měl čas zamířit mimo dosah Coryho Schneidera.
Zápas rozuzlil v čase 61:50 Draisaitl, který si v utkání připsal tři body za gól a dvě přihrávky. Druhou asistencí v zápase se podílel na vítězné trefě kapitán Oilers Connor McDavid, který na po pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže zaokrouhlil svou bilanci na 50 bodů za 14 branek a 36 asistencí ze 44 utkání.

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 5:1
Gáborík zaznamenal dva body v jednom utkání poprvé v ročníku, v kterém měl dosud na kontě z 19 utkání jen dvě branky a tři asistence. Nejprve z vlastního obranného pásma vyslal do protiútoku Trevora Lewise, který 108 vteřin před koncem první třetiny střelou z levého kruhu zvýšil na 2:0. V 25. minutě nabil na levé kruhu obránci Jakeovi Muzzinovi, jenž svou druhou trefou v utkání získal Kings tříbrankový náskok.
Dva góly dal i Tanner Pearson. Gólman Los Angeles Peter Budaj si připsal 21 úspěšných zákroků a překonal jej jen ve 28. minutě Paul Stastny, který snížil na 1:4.

Doughty Kings Blues

Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins 4:1
Penguins prohráli dva zápasy za sebou poprvé v této sezoně. Naposledy se jim to stalo mezi 14. a 18 prosincem 2015. Bylo to v době, kdy nově převzal tým kouč Mike Sullivan, který jej následně dovedl k zisku Stanley Cupu. Ve středu podlehl Pittsburgh na ledě Washingtonu 2:5.
Ottawa vedla v polovině úvodní třetiny po gólech Bobbyho Ryana a Mikea Hoffmana v přesilovkách 2:0 a ve 33. minutě ještě zvýšil její náskok Tom Pyatt. Sedm sekund před koncem druhé dějství se trefil za Penguins Connor Sheary, ale výsledek dovršil ve třetí třetině Mark Stone.
Nashville Predators - Boston Bruins 2:1
Výhru Predators vychytal 35 úspěšnými zákroky Juuse Saros, jehož překonal jen obránce Torey Krug. Ten ve 29. minutě v přesilové hře odpověděl na gól Austona Watsona z úvodu druhého dějství. Rovněž v prostřední části rozhodl Filip Forsberg.
Bruins se museli obejít od 13. minuty bez brankářské jedničky Tuukky Raska, který odstoupil poté, co jej rána Romana Josiho zasáhla do oblasti krku. Zane McIntyre 14 zásahy prohře nezabránil.

seros

Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 1:4
Avalanche v pátek potěšili fanoušky v Pepsi Center první výhrou na domácím ledě po deseti zápasech, ale na vítězství nad New York Islanders 2:1 po prodloužení nenavázali. Colorado má na kontě jako nejhorší tým této sezoně ze 40 utkání jen 27 bodů.
1. Palátovo tříbodové představení
Ondřej Palát ukončil třízápasový bodový půst svým nejlepší vystoupením v této sezoně. Při vítězství Tampy Bay nad Buffalem 4:2 vstřelil dvě branky, na jednu přihrál a byl zvolen první hvězdou utkání.
2. Debakl Montrealu
Canadiens jsou s 58 body ze 43 zápasů čtvrtým nejlepším týmem ligy, ale na ledě rozjeté Minnesoty museli strávit debakl 1:7. Nebyla to ale nejvyšší prohra Montrealu v sezoně, protože 4. listopadu ukončili jeho osmizápasovou vítěznou sérii domácí výhrou 10:0 Columbus Blue Jackets.
3. McDavidova padesátka
Nejproduktivnější hráč ligy Connor McDavid zaokrouhlil díky dvěma asistencím při výhře Edmontonu nad New Jersey 3:2 po prodloužení svou bilanci na 50 bodů ze 44 utkání. Devatenáctiletý talent překonal svůj výkon z premiérové sezony 2015-16, kdy nasbíral ve 45 duelech 48 bodů.
1. Ondřej Palát (TBL): 2 góly, 1 asistence, 5 střel
2. Eric Staal (MIN): 1 gól, 2 asistence, 2 plusové body
3. Jake Muzzin (LAK): 2 body, 2 góly, 5 střel
Na co se těšit:
Hraje se sedm zápasů. Washington Capitals zaútočí na osmou výhru v řadě doma proti celku Chicago Blackhawks. V souboji tradičních mužstev přivítají New York Rangers tým Toronto Maple Leafs.