Souhrn: Palát asistoval u výhry Tampy Bay

Český útočník přispěl asistencí k vítězství Lightning na ledě New Jersey 5:1, čtyřmi body zazářil Nikita Kucherov

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Útočník Ondřej Palát se jako jediný český hokejista bodově prosadil v pondělním programu tří zápasů NHL a podílel se asistencí na vítězství Tampy Bay na ledě New Jersey. Hlavní hvězdou večera se stal Nikita Kucherov, který se pod úspěšný výsledek lídra ligy podepsal čtyřmi body za gól a tři asistence.

Kucherov opět řádil

New Jersey proti nejlepšímu celku NHL nezastavilo neúspěšnou sérii a připsalo si šestou porážku za sebou. Mezi hlavní postavy Tampy Bay, která dosáhla na osmé vítězství z posledních deseti duelů, patřil opět Kucherov. Bodoval v desátém utkání za sebou a vylepšil svou bilanci při této šňůře na pět branek a 19 asistencí.

"Lidé si neuvědomují, jak těžké je v této lize se prosazovat, navíc když jste elitní hráč, kterého se ostatní snaží hlídat," , řekl kapitán Tampy Bay Steven Stamkos, který si v utkání připsal gól a asistenci. "On (Kucherov) chce být stále na puku a tvořit. Má obrovské sebevědomí v této sezoně."

Branku a dvě přihrávky zaznamenal Brayden Point, který se s 20 trefami dotáhnul na druhém místě tabulky střelců na Jeffa Skinnera z Buffalo Sabres a jeden gól ztrácí na vedoucího Patrika Laineho z Winnipeg Jets.

Palát byl ve 33. minutě u branky na 4:1. Od pravého mantinelu přihrál Stamkosovi, který krásně bekhendem připravil pozici pro Youniho Gourdeho a ten sám před Keithem Kinkaidem nezaváhal. Pro českého útočníka, který vinou zranění vynechal v sezoně 16 utkání, to byl ve 12. duelu sedmý bod a všechny nasbíral za asistence.

Jediný gól Devils dal obránce Egor Yakovlev, který ve svém osmém utkání v NHL skóroval premiérově. Český útočník Pavel Zacha vyšel v dresu New Jersey pošesté za sebou bodově naprázdno. Před tímto půstem si ve třech utkáních v řadě připsal čtyři body za čtyři branky.

Fiala rozhodl o výhře Nashvillu

Na druhé místo soutěže se posunul obhájce Presidents' Trophy pro nejlepší tým základní části Nashville, který vyhrál nad Buffalem 2:1 a drží se o dva body za Tampou Bay. Rozhodl o tom v 37. minutě útočník Kevin Fiala. Sabres po předchozí sérii deseti vítězství prohráli potřetí v řadě.

"Myslím, že jsme odehráli defenzívně jeden z nejlepších zápasů této sezony," řekl brankář Predators Pekka Rinne, který si připsal 21 úspěšných zákroků. "Sabres mají dobré mužstvo a hrají se sebevědomím. Snažili se nás zatlačit ve třetí třetině, ale povolili jsme jim snad jen pět střel nebo nějak tak."

Český útočník Vladimír Sobotka v barvách Buffala natáhnul čekání na bod na šest utkání a od dvougólového představení z 8. listopadu při výhře na ledě Montreal Canadiens 6:5 po prodloužení zaznamenal v dalších 12 duelech jen jednu asistenci.

Oilers bez McDavida neuspěli

Edmonton se musel v Dallasu obejít bez kapitána Connora McDavida a neprodloužil sérii tří vítězství. Potřetí za sebou se naopak radovali z úspěchu Stars, kteří vyhráli 4:1. Ofenzivní lídr Oilers McDavid chyběl kvůli nemoci a vynechal první zápas od ledna 2016.

Při návratu do American Airlines Center musel strávit prohru trenér Ken Hitchcock, který dovedl Stars v roce 1999 ke Stanley Cupu a v minulé sezoně se po 15 letech na jejich lavičku vrátil.

Po ní ohlásil konec trenérské kariéry, ale 20. listopadu po odvolání Todda McLellana přijal nabídku Oilers. S nimi vyšel šestašedesátiletý kouč v sedmém utkání teprve podruhé naprázdno a připsal si třetí porážku.

K výhře Dallasu, z které se na ledě radovali i bek Roman Polák a útočník Radek Faksa, přispěl gólem a asistencí Brett Ritchie. Dvě přihrávky zaznamenal Mattias Janmark.