Golden Knights vynulovali Sharks a vedou v sérii 3:1

I podruhé využilo Vegas v souboji 1. kola Západní konference proti San Jose výhody domácího prostředí a po jednoznačném vítězství 5:0 vede v sérii 3:1 na zápasy. Golden Knights, kteří v minulé sezoně při svém vstupu do NHL dokráčeli až do finále Stanley Cupu, tak mají na dosah další postup.

Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se podepsal pod úterní úspěch týmu z Nevady Max Pacioretty a vyrovnal se na pozici nejproduktivnějšího hráče play off spoluhráči Marku Stoneovi, která zaznamenal dvě přihrávky. Brankář Marc-Andre Fleury si připsal 15. čisté konto kariéry v play off.
[Kompletní pokrytí série San Jose s Vegas]
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 5:0 (stav série: 3:1)
Vegas po úvodní porážce na ledě San Jose 2:5 zvítězilo potřetí za sebou a v dalším vydařeném vystoupení Golden Knights otevřel skóre už po 71 sekundách hry Pacioretty. Stone mu přenechal puk za levým kruhem a vytvořil clonu před gólmanem Martinem Jonesem, který pokus střelce domácích k levé tyči dobře neviděl.
"Víme, čeho jsme schopní před vlastním publikem. Byli jsme nahecovaní a chtěli jsme fanoušky ocenit rychlými góly," uvedl Pacioretty.
Náskok zvýšil 47 sekund před koncem třetiny po krásné akci Shea Theodore, který projel mezi obránci Brentem Burnsem a Brendenem Dillonem a blafákem do bekhendu zasunul puk mezi Jonesův levý beton a tyčku.
"Viděl jsem, že se mi otevřel prostor. Měli mezi sebou mezeru, tak jsem se toho snažil využít a vyšlo to," řekl obránce Theodore.

Theodore projel mezi obránci a zakončil bekhendem

Ve 33. minutě se Golden Knights radovali v přesilové hře a čtvrtou branku v sérii si připsal Pacioretty. Jeho první pokus zblokoval Justin Braun, napodruhé už ale překonal Pacioretty ležícího Jonese.
V závěrečném dějství Vegas potěšilo své fanoušky v T-Mobile Areně ještě dvěma góly. V čase 46:37 se prosadil Alex Tuch a opět využil statické obrany Sharks, takže po zisku kotouče projel až před Jonese a nedal mu šanci. Tři a půl minuty před koncem v početní výhodě dovršil debakl po přihrávce Natea Schmidta Jonathan Marchessault.
Naše hra první dvě třetiny byla dobrá, ale prohrávali jsme 0:3, přestože jsme povolili soupeři jen dvanáct střel. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale kredit si zaslouží Fleury. Frustroval nás svým výkonem," prohlásil trenér Sharks Peter DeBoer.
"Měli jsme docela dobrý začátek, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Musíme hrát jeden za druhého a teď už pouze vyhrávat," prohlásil obránce San Jose Burns.
Fleury nepustil za svá záda žádnou z 28 střel a s 15 nulami v play off se vyrovnal na čtvrtém místě historického pořadí Chrisu Osgoodovi a Clintu Benedictovi. Se 78 výhrami se na sedmém místě osamostatnil před Mikem Vernonem.
"Ještě není hotovo. Byl to ale klíčový zápas a důležitá výhra pro nás," prohlásil Fleury.
Z vítězství Golden Knights se radoval na ledě i český útočník Tomáš Nosek. Nebodoval stejně jako na straně Sharks Tomáš Hertl a Lukáš Radil, který hrál svůj premiérový zápas ve Stanley Cupu.
Další zápas: Čtvrtek 18. dubna (pátek 19. dubna 4:00 SELČ) v T-Mobile Areně v Las Vegas