Ovechkin dával hattrick, Capitals mají 40 výher

Podívejte se, jak vypadá střelec. Alex Ovechkin se 14. hattrickem kariéry vyšvihnul do čela gólové statistiky NHL. Díky třem trefám na ledě Minnesota Wild přeskočil Patricka Kanea, ruský útočník Capitals má na kontě 34 branek, lídr Chicago Blackhawks o jednu méně.

Ovechkin nasázel všechny góly v průběhu druhé třetiny, hattrick dával poprvé od 13. prosince 2013. Tři branky během jedné třetiny nastřílel skoro po osmi letech, naposled se mu to povedlo 3. března 2008.

Brankář Braden Holtby předvedl 33 zákroků a vychytal pátou výhru v řadě. Od 12. listopadu prohrál pouze jednou v normální hrací době a od té doby má skvělou bilanci 27-1-3.

Washington zároveň jako první tým v lize dosáhl 40. výher, zatímco krize Minnesoty pokračuje. Prohrála sedmé utkání po sobě a dvanácté z uplynulých 13 utkání. Z posledních pěti druhých třetin mají Wild mizerné skóre 3:13.

Nepomohl ani fakt, že Zach Parise asistoval u všech tří domácích gólů, Mikael Granlund totiž upravil na konečný stav až čtyři vteřiny před koncem.

Ne všechno ale pro Washington skončilo dobře. Útočník Evgeny Kuznetsov opustil zápas ve třetí třetině poté, co byl při vhazování zasažen hokejkou do obličeje.