Ostatní zápasy: Minnesota drží play off, zářil Henrique

Podívejte se na souhrn ostatních čtvrtečních zápasů, které nemají vlastní článek.

Calgary spadlo na dno, podlehlo Buffalo

Hráči Calgary Flames prohráli na ledě Buffalo Sabres 3:6 a po dalším neúspěchu se propadli na samotné dno tabulky Západní konference. Sabres jsou na Východě předposlední.

Domácí o svém triumfu rozhodli ve druhé polovině utkání, kdy nastříleli všech šest gólů. Rovnoměrně se o ně podělilo šest různých střelců, v dresu Flames se blýskl gólem a nahrávkou útočník Sean Monahan.

Minnesota udolala Toronto a drží play off

Velmi důležité vítězství v boji o postup do play off zaznamenali hráči Minnesota Wild, kteří zvítězili na ledě trápících se Toronto Maple Leafs 2:1.

Kanadský celek šel sice v zápase do vedení, když se ve 28. minutě prosadil Jake Gardiner, ještě do druhé sirény ale vyrovnal v přesilové hře Mikko Koivu. V 52. minutě pak rovněž v početní výhodě dorovnal obrat Mikael Granlund.

Wild se díky výhře udrželi v Západní konferenci na poslední postupové příčce do play off, aktuálně mají na kontě stejně bodů jako deváté Colorado. K dobru však drží jedno utkání.

Devils přestříleli Predators, rozhodl Henrique

V pořádnou přestřelku se proměnilo utkání mezi Nashville Predators a New Jersey Devils, ve kterém nakonec zvítězili hosté 5:4 po prodloužení.

Defenzivně laděné celky se ve vzájemném souboji odbrzdily a byla z toho parádní podívaná. Favorizovaný Nashville v průběhu duelu hned třikrát vedl, hosté ale pokaždé přispěchali s odpovědí.

Vzácně vyrovnaný duel tak dospěl do prodloužení, v jehož druhé minutě zužitkoval přesilovou hru útočník Adam Henrique a svým druhým gólem v zápase zajistil Devils zisk jednoho bodu navíc.

Islanders přetlačili Jets, hrdinou je Okposo

Podobně dramatickou podívanou i střenutí Winnipeg Jets a New York Islanders. Z triumfu se nakonec radovali hosté, jejichž výhru zajistil v prodloužení Kyle Okposo.

V průběhu duelu při tom měli střelecky navrch domácí, kteří díky dvěma gólům v závěrečné třetině dokonce zasali po vítězství. Pouhých 29 vteřin před koncem základní hrací doby ovšem vyrovnal Nick Leddy, v prodloužení pak dokonal obrat právě Okposo.

Rozjetý Anaheim má už desátou výhru

Výjimečnou formu si nadále drží hráči Anaheim Ducks, kteří zvítězili na ledě Arizona Coyotes s přehledem 5:1 a připsali si už desáté vítězství v řadě za sebou.

Kalifornský celek do utkání vlétl raketově, po šesti minutách hry už držel dvougólový náskok, který v dalším průběhu duelu ještě navýšil. Díky další výhře Ducks náleží pátá příčka v tabulce Západní konference.

Scrivens nestačil, Montreal znovu padl

Ani výborný výkon gólmana Bena Scrivense nepomohl hráčům Montreal Canadiens k vítězství na ledě Los Angeles Kings. Z těsného triumfu 3:2 se nakonec radovali domácí.

Celek z Kalifornie měl výraznou střeleckou převahu, Scrivens vytáhl 28 úspěšných zákroků, přesto opouštěl ledovou plochu se sklopenou hlavou. Canadiens totiž za celý duel vyprodukovali pouze 15 střeleckých pokusů. A nakonec utrpěli třetí porážku v řadě za sebou.