Ostatní zápasy: Michálek s gólem, Kings dál vítězí

Podívejte se na přehled dalších sobotních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Columbus přestřílel New Jersey, zářil Bjorkstrand

V přestřelku se proměnil duel mezi Columbus Blue Jackets a New Jersey Devils. Z triumfu 6:3 se nakonec radovali domácí, kteří se mohli spolehnout na příspěvek z nečekaného zdroje.

Své první dva góly v NHL totiž oslavil útočník Oliver Bjorkstrand. Obou dosáhl v závěrečné třetině, kterou Columbus ovládl 3:1 a zajistil si v ní rozhodující náskok.

Ottawa deklasovala Montreal, Hammond vychytal nulu

V jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi Ottawa Senators a Montreal Canadiens. Kanadské derby ovládli domácí, kteří svého soka přejeli 5:0 a dál živí malou naději na play off.

Senators své góly rozdělili do všech tří třetin, nejlépe jim vyšla tá závěrečná, ve které soupeři nasázeli tři góly. O góly se rovnoměrně podělili Jean-Gabriel Pageau, Curtis Lazar, Marc Methot, Alex Chiasson a Mika Zibanejad.

Ottawa si díky výhře udržela naději na postup do play off, v tabulce Východní konference aktuálně ztrácí na osmou příčku sedm bodů.

Toronto přehrálo Buffalo, trefil se i Michálek

Hráči Toronto Maple Leafs porazili na domácím ledě Buffalo Sabres 4:1 a zaznamenali už třetí výhru z posledních čtyř duelů.

Na úspěchu se jedním gólem a asistencí podílel i český útočník Milan Michálek, pro kterého to byla teprve sedmá trefa v sezoně. Michálek svým zásahem stanovil konečné skóre duelu.

St. Louis zabralo, odnesl to Vancouver

Ze dvou těžkých porážek, během kterých inkasovali dohromady 13 gólů, se oklepali hráči St. Louis Blues. Na ledě Vancouver Canucks zvítězili 3:0.

Hlavní oporou hostů byl gólman Brian Elliot, který si připsal dohromady 19 úspěšných zákroků. Blues se ujali vedení ve 37. minutě, kdy zužitkoval přesilovou hru Troy Brouwer.

S dalším gólem přispěchal 52. minutě produktivní Vladimir Tarasenko, definitivní podobu výsledku pak stanovil střelou do prázdné branky Jaden Schwartz.

Kings přehráli Bruins a potvrdili formu

Hráči Los Angeles Kings pokračují ve vítězném tažení, když na svém ledě porazili Boston Bruins 2:1 a připsali si už čtvrtou výhru v řadě za sebou.

Kings svými góly orámovaly konec první a úvod druhé třetiny. Nejprve otevřel skóre Tanner Pearson, po něm se trefil i Alec Martinez. Za hosty sice rychle odpověděl Tyler Randell, to ale bylo ze strany hostů vše.

Kings tak nadále zůstávají na dostřel čelu tabulky Západní konference. Jejich aktuální ztráta na vedoucí Dallas Stars činí pouhé dva body.