Ostatní zápasy: Krejčí táhl Boston, zářil Toffoli

Podívejte se na přehled dalších sobotních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Boston proti Torontu zabral, pomohl mu Krejčí

Po pěti porážkách v řadě zabrali hráči Boston Bruins, kteří zvítězili na ledě Toronto Maple Leafs 3:1. Dvě asistence zaznamenal útočník David Krejčí.

"Věděli jsme, že Detroit odpoledne prohrál, byla to pro nás šance," prohlásil k boji o play off kouč Bruins Claude Julien. "První výhra je vždy nejtěžší, snad na ní navážeme."

Bruins o svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, kdy zareagovali na úvodní trefu Bena Smithe zásahy Patrice Bergerona a Zdena Cháry. Definitivní podobu výsledku pak dal Matt Beleskey.

Boston díky výhře odskočil na sedmé příčce tabulky Východní konference devátým Detroit Red Wings na rozdíl tří bodů, má však odehráno o jedno utkání navíc.

Rangers vyřídili Canadiens, po třech bodech zapsali Brassard a Kreider

V jednoznačnou záležitost se proměnil duel mezi Montreal Canadiens a New York Rangers. Hosté zvítězili na ledě svého soupeře 5:2 a upevnili si postavení na druhém místě tabulky Východní konference.

Rangers perfektně zvládli zejména druhou třetinu, ve které svému soupeři nasázeli čtyři branky. Derick Brassard ke vstřelenému gólu připojil dvě asistence, Chris Kreider pak zaznamenal dvě branky a jednu nahrávku.

Anaheim zlomil Ottawu v prodloužení, rozhodl Rakell

Cenný triumf na ledě Ottawa Senators vydřeli hráči Anaheim Ducks, o jejichž triumfu 4:3 v prodloužení rozhodl útočník Rickard Rakell.

Ducks se v zápase dlouho trápili, ještě v úvodu třetí části prohrávali 0:3, když se za domácí trefili Mike Hoffman, Erik Karlsson a Chris Neil.

V závěrečné části však hosté zaveleli k frontálnímu útoku. Nejprve snížil kapitán Ryan Getzlaf, po něm se trefili i Jakob Silfverberg a Hampus Lindholm. Rozhodnutí pak přinesla třetí minuta prodloužení a jubilejní 20. trefa Rickarda Rakella v této sezoně.

Islanders udolali Hurricanes, rozhodl Clutterback

V obrovské drama se proměnil duel mezi Carolina Hurricanes a New York Islanders. O výhře hostů rozhodl až v prodloužení útočník Cal Clutterback.

Hrdina duelu nejprve ve 41. minutě vyrovnal na 3:3, aby následně zápas pro svůj tým i rozhodl.

Islanders tak vyhráli druhý z posledních tří zápasů a v tabulce Východní konference drží šestou příčku.

Nashville rozstřílel Columbus, zářil Roman Josi

Hráči Nashville Predators deklasovali na svém ledě Columbus Blue Jackets 5:1 a zaznamenali už čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů.

Hlavní postavou duelu se stal obránce Nashvillu Roman Josi, který dohromady zapsal tři asistence.

"Shea Weber mi jde příkladem," pochválil Roman Josi svého parťáka. "Je jedním z nejlepších obránců v lize a já jsem nadšený, že se od něj mohu učit."

Weber zakončil duel s gólem a asistencí, do černého mířili rovněž James Neal, Mattias Ekholm, Craig Smith a Calle Jarnkrok. Predators díky výhře i nadále figurují na šesté pozici tabulky Západní konference.

Arizona zaskočila Philadelphii, rozhodl Stone

Nečekanou porážku v boji o play off utrpěli hráči Philadelphia Flyers, kteří podlehli na ledě Arizona Coyotes 1:2.

Pro vývoj duelu byla klíčová prostřední část, ve které si domácí vypracovali rozhodující náskok. Skóre otevřel ve 36. minutě veterán Shane Doan, minutu před druhou sirénou připojil další zásah Michael Stone.

Flyers se střelecky prosadili až v poslední minutě základní hrací doby, na vyrovnání už nedosáhli a utrpěli druhou porážku z posledních tří zápasů. Přesto nadále drží na Východě osmé místo.

Kings přestříleli Oilers, dominoval Tyler Toffoli

V ohromnou přestřelku se proměnil duel mezi Los Angeles Kings a Edmonton Oilers. Z triumfu 6:4 se nakonec radoval domácí tým.

Kings se mohli spolehnout na významný příspěvek formace Milan Lucic, Jeff Carter a Tyler Toffoli. Dohromady si totiž připsali hned deset bodů.

Nejvíce zářil Toffoli, který ke dvěma vstřeleným gólům připojil i dvě asistence. Navíc zaznamenal vítěznou trefu.

"Chceme být před play off ve stoprocentní formě," prohlásil Tyler Toffoli. "Daří se nám střílet spoustu gólů, to je dobré znamení. Musíme být ale lepší v defenzivě."

Chicago přehrálo Calgary, dvakrát se trefil Ladd

Hráči Chicago Blackhawks splnili roli favorita a zvítězili na ledě Calgary Flames 4:1. Dvěma góly se blýskl útočník Andrew Ladd.

Jednu asistenci si v duelu zapsal i český obránce Michal Rozsíval, který ve 40. minutě přihrával na gól Andrewa Shawa.

V závěrečném dějství se trefili Andrew Ladd a Teuvo Teravainen, kteří podtrhli triumf Blackhawks.

Chicago tak zabralo po dvou porážkách, v tabulce Západní konference mu patří čtvrtá příčka.