Ostatní zápasy: Eliáš už nastoupil, Pens opět vyhráli

Patrik Eliáš si po čtyřech měsících zahrál zápas. Proti Buffalo Sabres strávil křídelní útočník na ledě 14:15 minuty. Devětatřicetiletý hokejista, který chyběl kvůli zranění pravého kolene, se 1. července stane nechráněným volným hráčem a je tedy možné, že ho čekají poslední dny aktivní kariéry.

"Nehrál jsem od 19. prosince a nebylo to tak zlé," řekl Eliáš. "Po fyzické stránce v pořádku, po hokejové to trochu skřípalo, ale celkově to na první zápas nebylo nejhorší." Až na výsledek. New Jersey Devils doma prohráli s Buffalem 1:3. V obraně poraženého týmu znovu nastoupil Vojtěch Mozík (16:06 minuty, 2 střely).

Pittsburgh: 7. výhra v řadě

Carl Hagelin a Sidney Crosby nastříleli po dvou gólech a Pittsburgh Penguins tak vymazali třígólový deficit a porazili Ottawa Senators na jejich ledě 5-3. Byla to sedmá výhra Penguins v řadě, třináctá z posledních 14 zápasů.

Penguins (47-25-8) tak zůstali tři body před New York Rangers na druhém místě Metropolitní divize.

Naděje Colorada zhasla

Porážkou 3:4 s Nashville Predators definitivně utichla snaha Colorado Avalanche o postup do play off.

Colorado prohrálo čtvrtý zápas v řadě. "Jsem velmi zklamaný," řekl kouč Avalanche Patrick Roy. "Od tohoto týmu jsem čekal mnohem víc."

Panarin vyrovnal Selanneho

Úřadující šampióni NHL Chicago Blackhawks si proti Arizona Coyotes připsali výhru 6-2, už třetí v řadě a překonali tak hranici 100 bodů.

Gólostroj Blackhawks (47-26-7, 101 bodů) nastartoval šestým gólem v sezoně Richard Pánik. Patrick Kane měl bilanci 1+1, Andrew Ladd dal dva góly, Artemi Panarin třikrát asistoval a v posledních třech zápasech za Blackhawks nasbíral 11 bodů. Je tak prvním nováčkem který ve třech zápasech po sobě posbíral tři a více bodů po Teemu Selqnnem z Winnipeg Jets, kterému se to povedlo v sezoně 1992-93.

Jednu asistenci měl také Michal Rozsíval, Tomáš Fleischmann strávil ze všech útočníků Chicaga nejvíc času při hře v oslabení (4:48 minuty). Za hosty nastoupili Zbyněk Michálek (18:41, plus/minus -1) a také Jiří Sekáč, který nahrával na gól Connora McMurphyho.

Carter ukončil prodloužení

Jen čtyřicet vteřin z prodloužení stačilo Jeffu Carterovi z Los Angeles Kings na ukončení duelu s Calgary Flames, hosté odvezli výhru 5-4 i zásluhou dvou branek Milana Lucice.

Kings maji v Pacifické divizi stejně bodů jako Anaheim Ducks (99), s nimiž se utkají ve čtvrtek ve Staples Center.

Za domácí Flames nastoupil z Čechů pouze Jakub Nakládal (14:17 minuty, plus/minus -1), Michael Frolík je zraněný.

Ducks přišli o bod s Jets

Anaheim Ducks doma ztratili bod, který jim může chybět v konečném účtování v boji o krále Pacifické divize.

S Winnipeg Jets vedli zásluhou Coreyho Perryho, ale necelé čtyři minuty před vypršením základní hrací doby vyrovnal Marko Daňo a v čase 3:07 pak ukončil prodloužení hostující Blake Wheeler. Jets i zásluhou 27 zákroků Michaela Hutchinsona vyhráli 2:1.