Ostatní duely: Voráček táhl Flyers, Chicago válí

Podívejte se na přehled dalších čtvrtečních zápasů NHL (které nemají samostatný článek).

Boston loupil v Buffalu, nájezdy rozhodl Spooner

Vedli o dva góly, ani to ovšem nestačilo hráčům Buffalo Sabres, aby vyšli z domácího souboje proti Boston Bruins vítězně. Dramatickou bitvu nakonec ztratili 2:3 po samostatných nájezdech.

Hlavní hvězdou zápasu se stal útočník hostů Ryan Spooner. Ten nejprve ve 22. minutě svým gólem vrátil Boston do hry, v samostatných nájezdech potom jako jediný svou příležitost proměnil.

"V minulosti jsem často zkoušel kličky, ale to nefungovalo," vysvětloval Spooner. "Proto jsem se nyní rozhodl pro střelu a vyšlo to. Dal jsem na radu spoluhráče Tuukky Raska."

Edmonton rozdrtil Ottawu, Eberle zapsal tři body

V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání mezi Ottawa Senators a Edmonton Oilers. Ačkoli hosté neplatili za favority, v duelu zvítězili vysoko 7:2 a připsali si druhé vítězství v řadě.

Edmonton se znovu mohl spolehnout na příspěvěk svých ofenzivních hvězd. Útočník Jordan Eberle zaznamenal dva góly a jednu asistenci, Connor McDavid s Benoitem Pouliotem potom přidali po dvou nahrávkách.

Toronto udolalo New Jersey, v nájezdech zazářil Parenteau

Ve velké drama se proměnil souboj dvou celků z Východní konference. Hráči Toronto Maple Leafs přivítali na svém ledě New Jersey Devils a na výhru se pořádně nadřeli. Zajistil ji až v samostatných nájezdech útočník PA Parenteau.

Speciální utkání prožil zejména trenér kanadského klubu Mike Babcock, pro kterého to byl jubilejní 1000. zápas v NHL na pozici kouče. Milníky pokořili i další hráči Toronta.

Obránce Dion Phaneuf odehrál 800. zápas v NHL, útočník Joffrey Lupul zaokrouhlil své starty na 700. Pro centra Nazema Kadriho to potom byl 300. start v zámořské soutěži.

Philadelphia šlape, nezastavil ji ani Nashville

Do skvělé formy se na přelomu ledna a února dostali hráči Philadelphia Flyers. Americký tým ve čtvrtek zvítězil na ledě silného Nashville Predators 6:3 a připsal si už třetí výhru za sebou.

Jednou z velkých postav duelu byl skvěle hrající útočník Jakub Voráček. Český reprezentant si připsal dvě asistence, v posledních pěti odehraných duelech už má na kontě dohromady deset bodů.

Flyers rozprostřeli své góly rovnoměrně do všech tří třetin, domácí Predators se naopak poprvé prosadili až v momentě, kdy už dvě trefy na svého soupeře ztráceli. Po druhé prohře v řadě zůstávají v tabulce Západní konference na sedmé příčce.

Přestřelka pro Chicago, v prodloužení rozhodl Toews

Pořádně divoký průběh mělo utkání mezi Arizona Coyotes a Chicago Blackhawks. Za nerozhodného stavu 4:4 zamířil duel do prodloužení, ve kterém o výhře hostů rozhodl kapitán Jonathan Toews.

"V prodloužení je to především o tom, abychom si vytvořili šance," vykládal Toews po utkání. "Měli jsme tam tři nebo čtyři střídání, díky kterým jsme si získali tlak. Je fajn, že tyhle momenty zvládáme."

Chicago, aktuálně nejlepší celek Západní konference, v průběhu zápasu hned dvakrát prohrávalo, nakonec ale našlo cestu k zisku dvou bodů. Na výhře se jedním gólem podílel i český obránce Michal Rozsíval. V dresu Arizony se asistencí blýskl Martin Hanzal.

Columbus se vrátil na vítěznou vlnu, Vancouver zlomil v nájezdech

Třetí vítězství z posledních čtyř zápasů slaví hráči Columbus Blues Jackets, kteří uspěli na ledě kanadských Vancouver Canucks 2:1 po samostatných nájezdech. Vítěznou branku zaznamenal Alexander Wennberg.

Canucks se sice v utkání chudém na góly ujali vedení zásluhou Lindena Veye, to ovšem z jejich strany bylo všechno. Za hosty vyrovnal Scott Hartnell, v nájezdech pak byl úspěšný už pouze Alexander Wennberg.