Ostatní duely: Stamkos pálil, Kings mají další výhru

Podívejte se na přehled dalších úterních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Stamkos pálí dál, Tampa udolala Arizonu

Skvělou formu si nadále drží kapitán Tampa Bay Lightning Steven Stamkos, který gólem pomohl svému týmu k triumfu 2:1 nad Arizona Coyotes.

Stamkos otevřel skóre zápasu už ve 13. minutě, trefil se v pátém utkání za sebou. Pět vteřin před koncem druhé části z trestného střílení navýšil domácí vedení Cedric Paquette. Za hosty už pouze korigoval Jordan Martinook.

Tampa Bay si tak připsala už čtvrté vítězství v řadě a vyhoupla se na čtvrté místo v tabulce Východní konference. Arizoně se neopak nedaří, po třetí porážce zůstává desátá.

Nielsen se trefil dvakrát, Islanders zdolali Wild

V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání mezi Minnesota Wild a New York Islanders. Hosté zvítězili na ledě svého soupeře přesvědčivě 4:1 a slaví třetí výhru z posledních čtyř zápasů.

Islanders položili základ úspěchu už v první třetině, kdy se trefili Matt Martin a Frans Nielsen. Minneosta se sice zásluhou Chrise Portera ve druhé třetině vrátila do zápasu, ve třetím dějství ale udeřil nejprve John Tavares a po něm pečetil výhru klubu z New Yorku svým druhým gólem Nielsen.

Kings přetlačili Flames, Hudler s asistencí

Hráči Los Angeles Kings porazili na domácím ledě Calgary Flames 2:1 a přidali druhé vítězství v řadě. Kalifornský celek si tak upevnil postavení na čtvrtém místě v tabulce Západní konference.

V utkání dlouho dominovali oba brankáři, skóre otevřel až ve 30. minutě domácí Luke Schenn. Hosté brzy přispěchali s odpovědí, po přihrávce Jiřího Hudlera se v početní výhodě prosadil talentovaný Sean Monahan.

Dva body ale nakonec zůstaly v Los Angeles, postaral se o to ve 38. minutě slovinský reprezentant Anže Kopitar, jenž rovněž v přesilové hře určil domácí vítězství. Gólman Kings Jonathan Quick přispěl k výhře 22 úspěšnými zákroky.