Ostatní duely: Ducks vítězně, Islanders čekají na soka

Podívejte se na přehled dalších sobotních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Anaheim zdolal Colorado a je blízko triumfu v divizi

Hráči Anaheim Ducks zvítězili na ledě Colorado Avalanche 5:3 a přiblížili se triumfu v Pacifické divizi. Ducks v základní části odehrají ještě duel proti Washingon Capitals. Pokud v něm zvítězí, svou divizi ovládnou.

"Chceme hlavně hrát svojí hru," vyhlásil kapitán Ryan Getzlaf. "Samozřejmě chceme vyhrávat co nejvíc zápasů. Uvidíme, na co to bude stačit."

V duelu proti Avalanche zářil především útočník Jakob Silfverberg, který vstřelil dva góly a výrazně se tak podílel na triumfu kalifornského celku.

Islanders podlehli Buffalu, na soupeře stále čekají

Hráči New York Islanders podlehli na svém ledě celku Buffalo Sabres 3:4 po prodloužení a stále čekají na svého soupeře pro první kolo play off.

Islanders odehrají v neděli ještě duelu proti Philadephia Flyers. Pokud v něm zvítězí, postaví se jim do cesty rozjetí Pittsburgh Penguins. Pokud neuspějí, narazí na Florida Panthers.

"Ať už dostaneme kohokoli, oba jsou to velice silné týmy," má jasno útočník Frans Nielsen. "Nedokážu říct, kdo by pro nás mohl být lepší soupeř. Uvidíme v neděli, jak to dopadne."

V zápase proti Sabres Islanders museli hned dvakrát dotahovat, o výhře hostů rozhodl ve třetí minutě prodloužení veterán Brian Gionta.

Calgary zdolalo Minnesotu, rozhodl Sieloff

Vítězné loučení se sezonou mají za sebou hráči Calgary Flames, kteří zvítězili na ledě Minnesota Wild 2:1.

Domácí se ujali vedení ve 24. minutě, kdy se trefil Zac Dalpe. Hosté ale skóre otočili. Nejprve vyrovnal v 54. minutě Brandon Bollig, svým prvním gólem v sezoně pak dokonal obrat Patrick Sieloff.

Zatímco pro Calgary sezona skončila, Wild se mohou chystat na play off. V jeho prvním kole narazí na Dallas Stars, nejlepší celek Západní konference.

Montreal přehrál Tampu, trefil se i Plekanec

Hráči Montreal Canadiens se s neúspěšným ročníkem rozloučili výhrou, když na svém ledě přehráli Tampa Bay Lightning 5:2.

Canadiens měli od úvodu duel pod svojí kontrolou, po dvou třetinách vedli už 4:0 a nakonec mohli slavit jednoznačné vítězství.

Na něm se jedním gólem podílel i český útočník Tomáš Plekanec, pro kterého to byla 14. trefa v sezoně. V dresu Lightning zapsal branku a asistenci Ondřej Palát.

Tampa v utkání přišla o elitního útočníka Tylera Johnsona, který musel odstoupit pro blíže nespecifikované zranění v horní části těla. V prvním kole play off Lightning vyzvou Detroit Red Wings.

Winnipeg udolal Los Angeles, v nájezdech rozhodl Scheifele

Hráči Winnipeg Jets na závěr sezony vyhráli na ledě Los Angeles Kings 4:3 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Mark Scheifele.

Kings byli blízko k triumfu v Pacifické divizi, proti Winnipegu jim k výhře nestačilo ani vedení 3:0, které drželi ještě v polovině utkání.

Nyní tak musejí čekat na výsledek nedělního duelu mezi Anaheim Ducks a Washington Capitals. Los Angeles má aktuálně o bod víc než Ducks.

Vancouver si poradil s Edmontonem, rozhodl Burrows

Hráči Vancouver Canucks zamávali sezoně vítězstvím, když v domácím prostředí přehráli Edmonton Oilers 4:3 po samostatných nájezdech.

Vancouver v průběhu duelu třikrát vedl, hosté však pokaždé dokázali srovnat krok. Vyrovnaný zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodl o výhře Vancouveru Alexandre Burrows.

San Jose zlomilo Arizonu, jediný gól vstřelil Pavelski

Vítězné loučení se základní částí mají za sebou hráči San Jose Sharks, kteří na svém ledě udolali tým Arizona Coyotes 1:0.

Jedinou branku utkání vstřelil útočník Joe Pavelski, jeho tým nyní musí čekat na jméno soupeře pro první kolo bojů o Stanley Cup.

Ten vzejde z posledního hracího dne, ve kterém se Anaheim Ducks utkají s Washington Capitals. Sharks zahájí vyřazovací boje na ledě Los Angeles Kings či právě Anaheimu.