Ostatní duely: Crosbyho hattrick, McDavidův návrat

Podívejte se na přehled dalších úterních zápasů NHL (které nemají samostatný článek).

Crosby řídil výhru hattrickem

Znovu podtrhl svou genialitu. Útočník Pittsburgh Penguins Sidney Crosby nastřílel v utkání proti Ottawa Senators hattrick a výrazně tak pomohl svému týmu k vítězství 6:5.

Přestřelka odstartovala už v první třetině, během které padlo celkem pět branek. Crosbyho chvíle ale přišly až od druhého dějství. V něm kanadský útočník využil dvě přesilové hry, ve 47. minutě pak dokonal hattrick. Toho se Crosby dočkal poprvé za poslední dva roky.

McDavid je zpět, třemi body vedl Edmonton

V jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání mezi Edmonton Oilers a Columbus Blue Jackets. Domácí kanadský tým zvítězil vysoko 5:1, o všechny branky se podělilo pět různých střelců.

Triumfální návrat prožil po tříměsíční pauze talentovaný útočník Connor McDavid, který k jednomu gólu připojil i dvě asistence a pomohl tak Edmonton Oilers ukončit sérii tří porážek v řadě.

Islanders přestříleli Minnesotu

Ve velmi dobré formě se ukázali v prvnín utkání po pauze vyčleněné pro All-Star Game hokejisté New York Islanders. Na svém ledě přestříleli tým Minnessota Wild 5:3 a drží se na čtvrtém místě tabulky Východní konference.

Domácí sice nezvládli první třetinu, ve které inkasovali z hokejky Charlieho Coyla, ve druhém dějství ale vstřelili tři góly a vykročili za ziskem dvou bodů.

"Musíme začít vyhrávat zápasy," uvědomoval si hostující útočník Zach Parise, který v zápase vyšel bodově naprázdno. "Každá další porážka nám to dělá těžší a těžší."

Seguin táhl Dallas k výhře

Hráči Dallas Stars potvrdili pověst nejofenzivnějšího týmu v NHL a na ledě Winnipeg Jets zvítězili 5:3. Velkou zásluhu na tom měl útočník Tyler Seguin, autor dvou branek.

Kanadský tým se sice dostal v 15. minutě po zásahu Drewa Stafforda do vedení, ve druhé části ale inkasoval tři góly a ztrátu už dohnat nedokázal. Winnipeg Jets tak ztratili čtvrtý z posledních pěti duelů.

Panarin s Pánikem rozhodli o vítězství Hawks

Útočník Artemi Panarin se stal hrdinou Chicaga, které zvítězilo na půdě Colorado Avalanche 2:1. Hostům vyšla parádně úvodní třetina, ve které se kromě zmíněného Artemi Panarina prosadil i slovenský útočník Richard Páník.

Domácí sice rychle odpověděli díky trefě Gabriela Landeskoga, další recept na překonání gólmana Coreyho Crawforda už ale nenašli. Gólman Blackhawks, kteří na soupeřovu branku vyslali celkem 42 střel, si připsal 22 úspěšných zákroků.

Kings ovládli druhou třetinu i duel s Arizonou

Čtyřmi góly během druhé třetiny rozhodli hráči Los Angeles Kings o triumfu 6:2 v aréně Arizona Coyotes. Domácí sice díky trefě Jordana Martinooka otevřeli skóre, potom to ale byl soupeř, kdo měl v utkání navrch.

Kalifornský tým se mohl spolehnout na příspěvek útočníka Dustina Browna, který vstřelil dva góly. Kings se díky výhře udrželi v kontaktu se špičkou Západní konference, Coyotes zůstávají mimo pozice pro play off.