Nekonečný zápas v Norsku: osm prodloužení

Zápas play off mezi Storhamarem a Spartou se hrál nejdéle v hokejové historii

Ten zápas trval tak dlouho, že se snad chce věřit i tomu, že také hráči na straně poražených byli rádi za jeho konec.

V play off norské ligy porazil v nedělním duelu Storhamar tým Sparta Warriors 2:1 v osmém prodloužení. Joakim Jensen rozhodl nekonečný maraton necelé tři minuty před koncem 11. třetiny.

Čtete správně. Osm prodloužení. Jedenáct třetin.

Tweet from @A_Kalnins: Did you feel like it was possible to take the game? Daniel: We did have food and drinks during the breaks.

Vítězné mužstvo v utkání svého soupeře přestřílelo 96:93. Oba brankáři předvedli úchvatný výkon. Anebo jinak: jaké to musí být prohrát s 94 zákroky?

Zápas se hrál téměř osm a půl hodiny, což je nejdelší doba v hokejové historii. Dohromady to bylo 217:14 minut čistého času, a to je o více než 40 minut delší šichta, než byl dosavadní platný rekord z roku 1936, kdy Detroit Red Wings a Montreal Canadiens bojovali 176:30 minuty.

Do konce duelu podle zpráv z Facebooku Sparta Warriors, kde běželo utkání živě, vydrželo asi 1 100 fanoušků. Oficiální návštěva přitom podle zápisu byla 5 526 diváků. Pětina nejvěrnějších tedy vydržela dlouho do noci.

Tweet from @A_Kalnins: 217 min and 14 sec is the new world record in a hockey game.

Daniel Ohrn z tábora poražených prozradil norským reportérům, že jeho tělo jako by během té šílené porce času už několikrát říkalo 'ne', ale mysl naštěstí chtěla pokračovat dál.

A co bude následovat?

Tweet from @A_Kalnins: How is the team feeling after a such game? The team is tired. Daniel told me that body said no, but his mind just made him keep going.

Jelikož šlo o pátý zápas čtvrtfinálové série hrané na čtyři vítězná utkání, v níž Storhamar nyní vede 3:2, je jasné, že se oba týmy brzy utkají znovu.

A to hned v úterý večer, kdy bude mít nečekaně sledovaná bitva další pokračování.