Kase

Útočník Ondřej Kaše zazářil v nedělním utkání NHL a pomohl třemi body za gól a dvě asistence k vítězství Anaheimu nad New Jersey 6:5 po nájezdech. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou večera. Ve svém druhém zápase po téměř desetiměsíční pauze způsobené zraněním zad se poprvé trefil Martin Hanzal, ale porážce Dallasu na ledě Vegas 2:4 nezabránil.

Gól Jakuba Voráčka také nepomohl k úspěchu Philadelphie, která prohrála ve Winnipegu vysoko 1:7. Do branky Flyers se vrátil z marodky po šestitýdenní pauze Michal Neuvirth, ale ve 28. minutě za stavu 1:3 střídal. Shodně asistencí naopak pomohli k vítězství Bostonu v Ottawě 2:1 po prodloužení David Pastrňák a David Krejčí.
Tříbodové představení Kašeho
Potřetí v kariéře prožil tříbodový zápas Ondřej Kaše, který v duelu proti New Jersey v šestigólové přestřelce v první třetině nejdříve ve 14. minutě asistoval u branky na 3:3. Pohrál si u levého mantinelu s třemi bránícími hráči Devils a uvolnil na pravém kruhu Brandona Montoura, který překonal Coryho Schneidera a Ducks podruhé v utkání dotáhli ztrátu.
Po druhém dějství prohrával Anaheim 3:4, ale Kaše pomohl v třetí části k obratu. Ve 49. minutě si připsal přihrávku u šťastné trefy: střelu odchovance Kadaně vyrazil gólman New Jersey až k modré čáře, odkud nahodil puk bekhendem Pontus Aberg a bek Ben Lovejoy jej srazil rukou za Schneiderova záda.
V čase 53:58 za přispění hráče New Jersey slavil trefu na 5:4 sám Kaše. Jeho zakončení z úhlu sice Schneider vykryl, ale Andy Greene kotouč ze vzduchu napálil do vlastní branky.
Devils si 58 sekund před koncem třetí třetiny při hře bez brankáře vynutili prodloužení díky brance Marcuse Johanssona, ale vítězným gólem v nájezdech zařídil Anaheimu šestou výhru z posledních sedmi zápasů Daniel Spong.
V utkání ale Ducks přišli o gólmana Ryana Millera, který ve 48. minutě odstoupil pro zranění a nahradil jej John Gibson.

Kašeho trefa proti New Jersey

Hanzalova první trefa po návratu
Při svém pátečním comebacku z marodky útočník Hanzal nebodoval, ale mohl se radovat s týmem z domácí výhry nad San Jose Sharks 3:2. Tentokrát se trefil, musel však strávit prohru na hřišti Golden Knights 2:4.
Hanzal se prosadil už v sedmé minutě v přesilové hře, kdy před Marcem-Andrem Fleurym úspěšně tečoval střelu obránce Mira Heiskinena. Ještě v první třetině ale vyrovnal Ryan Carpenter a v druhé části otočili stav na 3:1 William Karlsson s Alexem Tuchem.
Ve 49. minutě ještě vykřesal Stars naději v přesilové hře Esa Lindell, ale 28 sekund před koncem dovršil vítězství Vegas v početní výhodě při hře Dallasu bez brankáře Reilly Smith. Loňský nováček a finalista Stanley Cupu tak potvrdil formu osmou výhrou z posledních 10 duelů.

Hanzalův první gól v sezoně

Voráček gólem prohře nezabránil
Popáté za sebou bodoval Voráček, ale Flyers poprvé po třech zápasech vyšli naprázdno. V 18. minutě kladenský odchovanec tečoval za Connora Hellebuycka střelu Travise Sanheima od modré čáry a snížil na 1:2. Vylepšil tak svou bilanci z posledních pěti vystoupení na tři trefy a stejný počet asistencí.
Neuvirth po zranění v dolní části těla nastoupil po pauze ke svému teprve druhém duelu v sezoně a ani ten se mu nevydařil podle představ. V tom prvním 27. října při domácí porážce s New York Islanders 1:6 inkasoval šestkát z 22 střel. Nyní ho v čase 27:31 po brance Brandona Taneva vystřídal Anthony Stolarz.
Do té doby si Neuvirth připsal sedm úspěšných zákroků. Stolarz dostal z 25 pokusů Jets čtyři góly a Flyers opouštěli Bell MTS Place s debaklem.

Nováček Pettersson zářil
Pěti body za gól a čtyři asistence pomohl k vítězství Vancouveru v St. Louis 6:1 útočník Elias Pettersson. Dvacetiletý švédský talent předvedl ve svém premiérové sezoně v NHL pětibodový zápas už podruhé, když se 2. listopadu dvěma trefami a třemi asistencemi podepsal pod výhru nad Colorado Avalanche 7:6 po prodloužení. Stal se tehdy nejmladším hráčem v klubové historii, kterému se to podařilo.
Nyní jako šestý nováček v éře po rozšíření NHL (od sezony 1967-68) zaznamenal pět bodů podruhé. Napodobil tak Bryana Trottiera z New York Islanders (1975-76), slovenské bratry Petera Šťastného, Antona Šťastného (1980-81) a Marián Štastného z Quebec Nordiques (1981-82) a Mathewa Barzala z Islanders (2017-18).
"Ani pořádně nevím, co k tomu říci. Snažím se vytvářet šance a body přicházejí, když hrajete dobře," prohlásil Pettersson, který si polepšil na 30 bodů za 15 tref a stejně počet přihrávek z 26 duelů.
Hattrickem se na ledě Blues zaskvěl Brock Boeser. Canucks po 12 porážkách z předešlých 13 utkání zvítězili podruhé za sebou.

Boeserův druhý hattrick v NHL

Krejčí připravil vítěznou branku
Boston prohrával s Ottawou po první třetině po brance Marka Stonea, ale na obratu se podílely české opory Bruins Pastrňák s Krejčím. Pastrňákova rána ve 28. minutě v přesilové hře se od blokujícího Magnuse Paajarviho odrazila na pravý kruh k Bradu Marchandovi, který vyrovnal na 1:1.
Duel rozuzlil v čase 63:07 obránce Torey Krug, jemuž po objetí branky naservíroval puk Krejčí. "Jeho přehled na ledě z něj dělá fenomenálního hráče. Jen málo hokejistů v lize má takové myšlení jako on," chválil Marchand spoluhráče, který se nyní při zranění Patrice Bergerona zařadil do elitní formace k němu a Pastrňákovi.

Krugův vítězný gól v prodloužení

Ostatní zápasy: McDavid rozhodl o výhře Oilers, Chicago posedmé v řadě prohrálo
Šňůru pěti vítězství Calgary ukončil Edmonton, který na vlastním ledě zvítězil díky gólu kapitána Connora McDavida ze 13. minuty 1:0. Gólman Mikko Koskinen si díky 24 zákrokům vychytal třetí nulu v sezoně.
Sedmou porážku za sebou si připsalo Chicago, které podlehlo doma Montrealu 2:3. Rozhodl o tom 77 sekund před koncem svou 12. brankou v sezoně slovenský útočník Tomáš Tatar.