Souhrn: Ondřej Kaše pomohl gólem Anaheimu k bodu

Český útočník si připsal při prohře Ducks s Coloradem 3:4 po prodloužení první trefu

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Útočník Ondřej Kaše si ve svém čtvrtém vystoupení v této sezoně NHL připsal premiérový gól a pomohl k zisku bodu Anaheimu, který podlehl doma Coloradu 3:4 po prodloužení. Po půstu v prvních 12 vystoupeních skóroval podruhé za sebou forvard Pavel Zacha, ale v duelu na ledě Caroliny jen zkorigoval prohru New Jersey 1:2.

Kaše otevřel střelecký účet

Úvod sezony strávil Kaše na marodce s otřesem mozku, který utrpěl 29. září v přípravném utkání s Los Angeles Kings. Proti Coloradu oslavil první bod, ale radost z výsledku nakonec neměl. Ve 25. minutě tečoval třiadvacetiletý odchovanec Kadaně ze vzduchu pokus Brandona Montoura a zvýšil na 3:1 pro Ducks, jenže Avalanche duel i tak otočili.

Obrat dokonal 1,3 sekundy před koncem prodloužení v přesilové hře nejproduktivnější hráč soutěže Mikko Rantanen, který si díky dvěma asistencím připsal v utkání celkem tři body. Stejnou bilanci jedné trefy a dvou přihrávek měl i Nathan MacKinnon.

"Věděli jsme, že máme ještě v nádrži dost benzínu a že je můžeme ve třetí třetině přehrát. A povedlo se nám to," pochvaloval si obrat Rantanen.

Ducks poprvé po čtyřech utkáních vstřelili více než dvě branky, ale k vítězství jim to nestačilo. Prohráli potřetí v řadě. "Poslední dva zápasy jsme začali více střílet. Tři góly nestačily, ale je pěkné, že jsme je dali," prohlásil útočník Montour, který díky třem bodům za gól a dvě přihrávky prožil bodově nejvydařenější zápas kariéry.

Zachův gól nestačil

New Jersey doplatilo proti Carolině na nepodařený vstup do utkání. V čase 0:22 otevřel skóre Justin Williams a za osm sekund bleskově zvýšil Micheal Ferland.

Hurricanes dvěma trefami během úvodních 30 sekund vyrovnali pátý nejrychlejší výkon v historii NHL. Rekord drží Edmonton, který 28. března 1982 stihl v duelu proti Los Angeles Kings dvě branky za 24 sekund po startu utkání.

S odpovědí přispěchal už v sedmé minutě Zacha, který se po přihrávce Jespera Bratta ocitl sám před Curtisem McElhinneym, přehodil si puk z forhendu na bekhend a úspěšně zakončil.

Jenže další gól už diváci v PNC Areně neviděli. Zatímco v sobotním domácím duelu Zacha přispěl při prohře s Detroit Red Wings 2:3 po prodloužení k bodu, tentokrát trefa šestky draftu z roku 2015 k zisku nevedla.

"Po prvních 30 sekundách jsme se vzpamatovali a hráli jsme dobře," prohlásil trenér Devils John Hynes. "Ale bohužel jsem nedokázali dát další branky."

Spezzův jubilejní bod

Elitní formace Dallasu zařídila výhru Stars na ledě New York Islanders 6:2. Shodně po třech bodech si připsali Alexander Radulov (2+1), Tyler Seguin (1+2) a Jamie Benn (0+3). Vedle Radulova skóroval dvakrát také Esa Lindell.

Svůj premiérový gól v NHL vstřelil v dresu vítězů Roope Hintz a asistoval mu Jason Spezza, který tak dosáhl na hranici 900 bodů. Ve 1009 zápasech vstřelil 328 gólů a na 572 přihrál.

"Je skvělé podílet se na prvních gólech spoluhráčů. Oni si vás pak navždy pamatují. Každý vzpomíná na svůj první gól," měl Spezza větší radost z Hintzovy branky než ze svého jubilea.

Další neúspěch Oilers

Šestou porážku z posledních sedmi utkání si připsal Edmonton, který podlehl na vlastním ledě Vegas 3:6. Oilers sice v úvodním dějství dvakrát vedli, ale Golden Knights mezi 23. a 44. minutou pěti góly za sebou strhli výsledek na svou stranu.

Dvěma trefami a jednou asistencí se pod úspěch Vegas podepsal Jonathan Marchessault. Po třech bodech zaznamenali také Reilly Smith (1+2) a Colin Miller (0+3).

Blackhawks se zvedají

Chicago zdolalo Minnesotu 3:1 a bodovalo počtvrté za sebou. Podruhé z toho se radovalo z výhry, na kterou předtím čekalo osm zápasů. Proti Wild zazářil 39 úspěšnými zákroky brankář Corey Crawford, kapitán Jonathan Toews přispěl gólem a asistencí a Patrick Kane dvěma přihrávkami.

"Jak pořád opakuju, stále je prostor pro zlepšení," podotkl kapitán Blackhawks Toews. "Ale musím tým ocenit. Myslím, že naše hra v oslabení, přesilovky a prostě všechno začíná vypadat, jak má. Nacházíme konečně sebevědomí."