Kempný se těšil z prvního gólu za Chicago

Obránce Blackhawks se střelecky prosadil ve svém 25. zápase v NHL

Napsal NHL.com/cs / NHL.com

Český obránce Chicago Blackhawks Michal Kempný oslavil první gól zámořské kariéry. Stalo se tak na ledě Carolina Hurricanes, kde v 7. minutě první třetiny otevřel skóre a připsal si i asistenci u druhého gólu hostů. Výhru 3:2 však slavili domácí.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 3:2

Konečně, oddechl si šestadvacetiletý bek, který do zámoří přišel s vizitkou slušného střelce od modré. Dočkal se až ve 25. zápase v NHL. Puk mu ideálně předložil kapitán Jonathan Toews a Kempný od levého kruhu propálil Cama Warda.

"Ta akce se mi moc líbila," chválil Kempného kouč Joel Quenneville. "Bohužel pak jsme kolem naší branky začali hrát trochu laxně."

Carolina ale ukázala, že v PNC Areně ukryté uprostřed lesů momentálně nehodlá rozdávat. Bodovala totiž v 11. domácím zápase po sobě, podesáté naplno. Za minulých sedm utkání mají Hurricanes bilanci 5-1-1 a s Blackhawks vyhráli třetí duel v řadě.

"Vzpomínám na rok 2006, kdy jsme vyhráli Stanley Cup, ale to už je dávno. Rádi bychom něco dokázali teď a tady," řekl brankář Ward, jenž měl celkem 27 zásahů.

Richard Pánik odehrál za Chicago přes 16 minut, Marián Hossa ze zdravotních důvodů absentuje od 20. prosince. Příštím utkání Blackhawks už bude pondělní Bridgestone NHL Winter Classic na Busch Stadium proti St. Louis Blues.

St. Louis Blues - Nashville Predators 0:4

Premiérovou nulu v NHL vychytal v pátek finský gólman Nashville Predators Juuse Saros. Proti střelcům St. Louis Blues na ni ve Scottrade Center potřeboval 25 úspěšných zákroků.

Hosté rozhodli ve druhé třetině, kdy se postupně trefili Yannick Weber, Filip Forsberg a Viktor Arvidsson, Predators tak ukončili třízápasovou sérii porážek.

Konečné skóre na 4:0 pro hosty pak stanovil Colin Wilson a Saros se ještě stačil vyznamenat při úniku Kylea Brodziaka.

Domácí gólman Jake Allen předvedl jen 11 zákroků a ve třetí třetině ho nahradil Carter Hutton.

San Jose Sharks - Philadelphia Flyers 2:0

Obávaná ofenzíva Philadelphia Flyers se v pátek rozbila o konsolidovanou obranu San Jose Sharks a spolehlivého gólmana Aarona Della, který 21 zákroky vychytal svou první nulu v NHL.

Domácí vyslali 34 střel a šli do vedení zásluhou desátého gólu veterána Patricka Marleaua, který asistoval i u druhé branky Justina Brauna.

Za hosty se neprosadil ani Jakub Voráček ani nejpilnější střelec Sean Couturier, který vypálil čtyřikrát. Dell má z pěti startů, kdy nahradil Martina Jonese bilanci 4-1-0.

Vancouver Canucks - Anaheim Ducks 3:2 po prodloužení

Ve 21. minutě prohrávali Vancouver Canucks už o dva góly, ale proti Anaheim Ducks předvedli obrat na 3:2, který v prodloužení dovršil Henrik Sedin.

V tabulce Pacifické divize jsou však Canucks nadále předposlední a pod čarou oddělující týmy pro play off, zatímco Ducks patří postupová třetí příčka.

Momenty večera:

1. Aktéři Winter Classic prohráli

Možná už byli myšlenkami při pondělku, kdy se utkají pod širým nebem na Busch Stadium. Generálka na zápas Winter Classic ale nevyšla ani Chicagu, ani St. Louis.

3. Premiérové nuly

První čistá konta v NHL vychytal jednadvacetiletý Fin Juuse Saros z Nashvillu i o šest let starší Aaron Dell ze San Jose.

3. Veteránům Ducks změna prospěla

V Anaheimu byli nerozlučnou dvojkou, ale jejich poslední výkony nevypadaly vůbec přesvědčivě a tak je kouč Randy Carlyle od sebe roztrhl. Proti Vancouveru to přineslo ovoce: Ryan Getzlaf si připsal v oslabení pátý gól sezony, Corey Perry asistoval u druhé trefy hostů.

Hvězdy večera:

1. Juuse Saros (NSH): 25 zákroků, první čisté konto kariéry

2. Aaron Dell (SJS): 21 zákroků, první nula kariéry

3. Michal Kempný (CHI): 1 gól, 1 asistence, 2 střely, 16:57 na ledě

Na co se těšit:

Silvestrovské menu je bohaté, hraje se hned 11 zápasů. Tím nejsledovanějším patrně bude duel týmů, které drží vítěznou sérii. Columbus Blue Jackets, jež vyhráli čtrnáctkrát po sobě, se představí na ledě Minnesota Wild, kteří se chlubí dvanácti výhrami v řadě. Montrealský gólman Carey Price bude pro změnu čelit Sidneymu Crosbymu v Pittsburghu.