Zach Werenski inkasoval pukem do obličeje

Obránce Blue Jackets Zach Werenski opustil led poté, co dostal pukem do obličeje, sezona pro něj předčasně skončila

• 00:23 •

Obránce Zach Werenski už za Columbus Blue Jackets v této sezoně nenastoupí. Kouč John Tortorella v pondělí informoval o tom, že má jeho elitní nováček zlomenou lícní kost.

Werenski se zranil v neděli ve třetím zápase prvního kola play off proti Pittsburgh Penguins poté, co ho do tváře zasáhl puk z hokejky soupeřova útočníka Phila Kessela. Mladý zadák se vrátil do třetí třetiny s celoobličejovým krytem, do prodloužení však už nenastoupil.

Penguins vyhráli v nastaveném čase 5:4 a v sérii vedou 3:0 na zápasy.

Postoupit tak mohou už ve 4. utkání, které se hraje v úterý večer (středa 1:30 SELČ) v hale Nationwide Arena.

Werenski byl v 19 letech nejproduktivnějším nováčkem mezi obránci v NHL. V 78 duelech základní části nasbíral 47 bodů (11 gólů, 36 asistencí). V neděli dal svůj premiérový gól ve Stanley Cupu.