NY hostí tradiční show, Wild a Flyers na postup

S blížícím se závěrem základní části rozebírá NHL.com situaci jednotlivých týmů v boji o play off, který slibuje napínavý finiš.

KLÍČOVÝ ZÁPAS

Boston Bruins u New York Rangers:

Ve středu jsou v NHL na programu jen dva zápasy. V jednom z nich však jde o hodně. Bruins vyzvou Rangers ve slavné Madison Square Garden v souboji tradičních klubů, které mají rozhodně o co hrát.

Rangers se s 90 body snaží udržet na druhém místě Metropolitní divize. Aktuálně jsou dva body před Pittsburgh Penguins, kteří však budou mít po středečním duelu v New Yorku dva zápasy k dobru.

Bruins jsou třetí v Atlantické divizi s 86 body. O tři za druhým týmem divize Florida Panthers a o tři před Detroit Red Wings, kteří byli ve středu první celkem pod čarou postupu.

V DOBRÉ FORMĚ

Vysokou výhrou 6:2 nad Chicago Blackhawks si Dallas Stars v úterý zajistili postup do play off. Před St. Louis Blues mají na prvním místě Centrální divize dvoubodový náskok a před třetím Chicagem už ho zvětšili na šest bodů.

Poté, co prohráli tři ze čtyř zápasů (1-1-2), dokázali Stars otočit kormidlo a vyhráli třikrát za sebou se souhrnným skóre 13:5.

KDO POTŘEBUJE POMOC

Blackhawks se po prohře s Dallasem dostali blíž ke čtvrtému místu v divizi než k prvnímu, kde ještě nedávno téměř figurovali.

V posledních 10 zápasech však má Chicago bilanci 3-5-2 a spadlo šest bodů za Dallas a čtyři za St. Louis.

Nashville Predators (6-2-2 v posledních 10 utkáních) jsou už jen čtyři body za Blackhawks a mají zápas k dobru. Chicago hraje až v sobotu, kdy na ledě Calgary Flames zahajuje čtyřzápasový trip. Ten bude pokračovat u Vancouver Canucks, Minnesota Wild a Winnipeg Jets.

DIVOKÁ HONIČKA

Další den a další změna v oblasti na hranici postupu do play off. A to v obou konferencích.

Philadelphia Flyers díky bodu z Columbus Blue Jackets (prohra 2:3 po nájezdech) převzali druhou divokou kartu ve Východní konferenci. Stejně jako Detroit Red Wings mají 83 bodů, ale navíc zápas k dobru. 6. dubna hrají v Detroitu.

Bodová ztráta z Columbusu je pro ně promarněnou šancí jak se dostat o bod před Detroit. Ještě minutu a čtyři sekundy před koncem totiž vedli 2:0.

Podle Elias Sports Bureau to bylo poprvé v dějinách Blue Jackets, kdy tým vyhrál zápas, v němž v posledních dvou minutách třetí třetiny prohrával o dva góly.

V Západní konferenci se Minnesota Wild dostali v souboji o druhou divokou kartu před Colorado Avalanche díky výhře 2:1 nad Los Angeles Kings.

Wild vyhráli tři zápasy za sebou a na Colorado mají náskok jeden bod. Avalanche však mají zápas k dobru.

Zajímavá dvojice pro první kolo:

Washington Capitals vs. Philadelphia Flyers:

Flyers mají v posledních 10 utkáních bilanci 6-2-2.

Se sousedním Washingtonem v této sezoně vyhráli jeden zápas a prohráli dva, ale 27. ledna dobyli jejich halu Verizon Center, kde Capitals v tomto ročníku prohráli jen osmkrát (28-6-2).

Flyers zbývá odehrát 10 duelů a bojují o divokou kartu na Východě. Capitals už si zajistili postup z prvního místa v konferenci.

V play off se tyto kluby potkaly čtyřikrát. A oba dvakrát postoupily a dvakrát sérii prohrály.

Naposledy se střetly v roce 2008, kdy slavili Flyers po sedmi zápasech.