Neutrální led: zážitky pro fanoušky i hráče

Zápasy v Praze i ve Stockholmu, venkovní duel v Saskatchewanu. NHL se stále častěji vydává na neutrální půdu

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / NHL.com/cs

Littleův vítězný gól

Little rozhodl v Heritage Classic gólem v prodloužení

Kyle Connor v přečíslení našel Bryana Littlea, který rozhodl o výhře Winnipegu v Heritage Classic nad Calgary 2:1 po prodloužení

• 01:21 •

Je to stále sílící trend. Vedení NHL se snaží cílit i na destinace, ve kterých se sice hokej těší obrovské popularitě, zámořská liga se v nich ale přímo nehraje.

V úvodu sezony se proto střetly v rámci Global Series celky Philadelphia Flyers a Chicago Blackhawks v Praze, v noci na neděli pak bylo na programu Heritage Classic za účastí Winnipeg Jets a Calgary Flames pod otevřeným nebem v Saskatchewanu.

Sníh, mráz a vítr. Hráči si připomněli dětství

Zápas Heritage Classic vrátil hokej ke kořenům, Winnipeg porazil Flames 2:1 v prodloužení

Napsal Lukáš Hron @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Tak tohle byl úplně jiný zápas, než na který jsou hokejisté zvyklí! Souboj 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic mezi Calgary Flames a Winnipeg Jets se hrál v kulisách, které jako kdyby vypadly z příběhu o Mrazíkovi. Na hráče sněžilo, foukalo, teplota spadla pod nulu.

Heritage Classic se proměnilo v hokejovou klasiku

Teplota pod bodem mrazu, sníh, silný vítr. Duel pod otevřeným nebem v rámci Heritage Classic se proměnil v hokejovou klasiku

Fanoušci, kteří navštívili 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic, si museli připadat, jako by se vrátili v čase o několik desítky let nazpět.

Proti sobě celky Winnipeg Jets a Calgary Flames, tedy někdejší účastníci Smytheovy divize. Oba v historických dresech. Venkovní zápas, teplota pod bodem mrazu. Do toho sníh a silný vítr.

Rittich chytal parádně, prohře ale nezabránil

Heritage Classic: Český gólman předvedl rekordních 43 zákroků pod širým nebem, porážku Calgary s Winnipegem 1:2 po prodloužení však neodvrátil

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

• 01:21 •

Parádní výkon předvedl v sobotním utkání NHL Heritage Classic český brankář David Rittich, ale nezabránil porážce Calgary Flames s Winnipeg Jets 1:2 po prodloužení. Sedmadvacetiletá jednička týmu z Alberty se stala se 43 úspěšnými zákroky rekordmanem v historii duelů pod širým nebem, ale radost odchovanci Jihlavy pokazil obrat Jets. V čase 63:04 rozhodl Bryan Little. Rittich byl zvolen druhou hvězdou utkání za střelcem vítězné branky.

Jets si chtějí v Regině vybojovat domácí prostředí

Hráči Winnipegu věří, že budou mít na neutrální půdě pod širým nebem převahu. Ale musíme hrát dobrý hokej, nabádá Laine

Napsal Michael Langr @NHLcz / nezávislý autor NHL.com/cs

Regina leží od Winnipegu téměř 600 kilometrů. Hokejisté Jets přesto věří, že i když jsou z Manitoby, budou mít v provincii Saskatchewan proti Calgary Flames v zápase 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic domácí prostředí. Ostatně, taková vzdálenost ve střední Kanadě nic neznamená, jak naznačuje i kapitán Blake Wheeler.

Žádné kochání. Body jsou důležitější než zážitek

Calgary v této sezoně moc nezvládá začátky, při Heritage Classic by to Flames rádi změnili

David Rittich se nemusí bát, že jeho speciální hnědé retro betony přijdou vniveč. Koučem Billem Petersem byl po pátečním tréninku potvrzen jako zahajovací gólman Calgary Flames v zápase Heritage Classic s Winnipeg Jets.

Rittich odhalil výstroj pro Heritage Classic

Český brankář odchytá zápas pod širým nebem 26. října s hnědými betony, lapačkou i vyrážečkou

Brankáři David Rittich a Connor Hellebuyck poodhalili během středečních tréninků Calgary a Winnipegu, s jakou výbavou plánují odchytat zápas 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic. Ten je naplánován na 26. října a odehraje se pod širým nebem na stadionu Mosaic Stadium v Regině.

Příští Winter Classic bude hostit Dallas

Slavnou hokejovou show pod širým nebem poprvé uvidí Texas, All-Star víkend bude v sezoně 2019-20 hostit St. Louis

National Hockey League oznamuje místa a data pro zápasy pod širým nebem i pro All-Star víkend v sezoně 2019-20: 2019 Tim Hortons NHL Heritage Classic™, 2020 Bridgestone NHL Winter Classic®, 2020 Honda NHL All-Star Weekend a 2020 NHL Stadium Series™. Všechny tyto eventy byly oficiálně potvrzeny na tiskové konferenci komisaře NHL Garyho Bettmana během letošního duelu pod širým nebem 2019 Bridgestone NHL Winter Classic® mezi Chicago Blackhawks a Boston Bruins hraného na Notre Dame Stadium v South Bendu.

Sezona pod širákem: Selanne, Matthews i Voráček

Deset nejlepších momentů této sezony pod širým nebem: Od Selanneho přestavení přes Matthewse a legendy historie až k Voráčkově gólu

Napsal NHL.com/cs

Jen v sezoně 2013-14 viděla NHL víc zápasů pod širým nebem než v té probíhající, tehdy hostila šest 'outdoorových utkání'. V ročníku 2016-17 se hrály čtyři takové duely: říjnový Heritage Classic ve Winnipegu, novoroční Centennial Classic v Torontu, o den později Winter Classic v St. Louis a v sobotu ukončil bohatou 'sezonu pod širákem' souboj Stadium Series mezi Pittsburgh Penguins a Philadelphia Flyers.