NHL.com analyzuje zápas č. 3 mezi Penguins a Sharks

Napsal Tom Gulitti / NHL.com

San Jose Sharks porazili Pittsburgh Penguins v sobotním třetím utkání finálové série o Stanley Cup 3:2 v prodloužení. Penguins mají i nadále navrch, vedou 2:1 na zápasy.

Joonas Donskoi vstřelil rozhodující gól ve 13. minutě prodloužení, když si dobře nabruslil před gólmana Matta Murrayho a překonal ho střelou do horní části branky.

Penguins se i ve třetím utkání série povedlo vstřelit první gól, když se už v 6. minutě prosadil střelou od modré čáry obránce Ben Lovejoy. S odpovědí přispěchal už v 9. minutě Justin Braun, pro kterého to byla 2 branka v sérii.

Patric Hornqvist vrátil Pittsburghu vedení, když v poslední minutě druhé třetiny usměrnil tečí do branky nahození Lovejoye. Joel Ward ovšem dokázal ve 49. minutě využít přesilovou hru a vyrovnat.

Jones podržel Sharks 40 úspěšnými zákroky.

Co jsme se dozvěděli: Sharks dokázali vytvořit v závěru první třetiny na soupeře tlak, ale nedařilo se jim dostat střely až k brankáři Penguins. Hosté zblokovali 12 střel jenom v první třetině. Murray v prvních dvou zápasech neměl příliš mnoho náročných pasáží, teď musel vytáhnout devět zákroků jen ve druhé třetině. Ve třetí části však zaváhal, když povolil Wardovi vyrovnání.

Co to znamená pro Penguins: Pittsburgh v sérii nadále vede, ale musí se zvednout po třetím zápase, ve kterém Sharks výrazně přidali.

Co to znamená pro Sharks: Vrátili se zpátky do série první výhrou v prodloužení v letošním play off (1-4). Pokud zvládnou i čtvrté duel, bude v sérii vyrovnáno.

Klíčový moment: Zdálo se, že Sharks vyjdou naprázdno poté, co po faulu Nicka Bonina na Joe Thorntona dostali příležitost ke čtyřminutové početní výhodě. V jejím závěru však střelou příklepem vyrovnal Joel Ward. Krátce předtím mohl kapitán Penguins Sidney Crosby posunout puk do bezpečí, rozhodl se ale přihrávat obránci Krisi Letangovi, který s ním zaútočil.

Crosbyho přihrávku však zachytil Joe Thornton a využil toho, že Letang nebyl na své pozici. Puk se dostal k Donskoiovi, který ho posunul Wardovi. Jeho střelu měl nejspíš Murray zneškodnit.

Neopěvovaný hráč zápasu: Centr čtvrté formace Nick Spaling byl fyzickým lídrem Sharks, když si během 17 minut na ledě připsal 7 z celkových 47 hitů svého týmu.

Co bude následovat: Čtvrté utkání je na programu v pondělí znovu v SAP Center.