Hokejisté týmu New York Islanders jsou v sérii 1. kola play off proti Pittsburgh Penguins už jen jedinou výhru od postupu. V utkání číslo 3 dokázali navázat na domácí úspěchy a vyhráli také první souboj na ledě soupeře.

Pod vítězství svěřenců Barryho Trotze, kouče, jenž loni dovedl Washington Capitals ke Stanley Cupu, se i potřetí za sebou podepsal gólově útočník Jordan Eberle, brankář Robin Lehner přiložil ruku k dílu 25 úspěšnými zákroky.
Pittsburgh Penguins - New York Islanders 1:4 (stav série: 0:3)
Penguins byli za stavu 0:2 na zápasy v nelehké pozici, ale vstup do první bitvy před vlastními fanoušky se jim povedl, když na konci 13. minuty otevřel skóre Garrett Wilson.

Dva slepené góly Islanders v rozmezí 62 vteřin

Jenže tím také nabídka radosti ze strany domácího celku skončila. A vedení si Penguins užili opravdu jen velmi krátce. Uběhlo pouhých 28 sekund a o vyrovnání se postaral Eberle. Ten si v obou domácích zápasech připsal gól a nahrávku, nyní zůstalo u přesného zásahu.
Pro hosty to ale nebyl problém. Hned o minutu a dvě sekundy později na něho navázal Brock Nelson a Islanders rázem vedli.
Po bezgólové druhé třetině jistil krátce po polovině třetího dějství výhru newyorského týmu Leo Komarov a prázdnou branku při hře Penguins bez gólmana trefil Anders Lee.
Lehner, jenž střežil brankoviště Islanders, byl vyhlášen první hvězdou zápasu před Nelsonem a Eberlem.
"V téhle fázi sezony je potřeba najít cestu, jak dávat góly," uvedl kapitán Penguins Sidney Crosby, který zatím v sérii vůbec nebodoval. "Není to snadné, ale prostě to musíte udělat. A v tomhle ohledu jsme samozřejmě neodvedli za ty tři první zápasy dost dobrou práci."
Islanders mají nyní příležitost zkompletovat první sérii s příznivým výsledkem 4:0 od roku 1983, kdy jejich převaha nad Edmonton Oilers znamenala zisk Stanley Cupu.
[Kompletní pokrytí série New Yorku s Pittsburghem]
"Tahle parta - jak o tom spolu mluvíme - se stará vždy jen o ten jeden nadcházející zápas," prohlásil trenér Trotz. "Chcete prostě jen uspět, abyste mohli hrát další a další zápasy. A tahle skupina kluků se rozhodně nebojí práce, celkově toho není moc, z čeho by měla obavy. Každý dělá skvěle, co dělat má."
Další zápas:Úterý 16. dubna (středa 17. dubna 1:30 SELČ) v PPG Paints Areně v Pittsburghu.