Bailey v prodloužení trefil výhru Islanders

Hokejisté týmu New York Islanders po velmi tuhé bitvě porazili na úvod série 1. kola play off Pittsburgh Penguins 4:3 po prodloužení. V prodloužení rozhodl v čase 64:39 útočník Josh Bailey.

Hosté dokázali během základní hrací doby pokaždé odpovědět na vedoucí gól Islanders, nakonec jim to ale k ničemu nebylo. Bod za nahrávku si v dresu Penguins připsal český forvard Dominik Simon.

Kesselova branka proti Islanders

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:3 po prodl. (stav série: 1:0)
Pořádné drama na úvod, byť s brzkým koncem v prodloužení, viděli diváci v Nassau Coliseum.
Domácí, jež vedl do svého prvního zápasu play off na střídačce Islanders kouč posledních šampionů z Washingtonu Barry Trotz, byli hned třikrát o krok vpředu.
Už po 100 sekundách otevřel skóre Jordan Eberle, jenže v 6. minutě vyrovnal Phil Kessel a jedním z asistentů byl právě Simon.
Brock Nelson sice využil ještě do první pauzy přesilovku, o to samé se však postaral ve 34. minutě rovněž hostující Evgeni Malkin.
[Kompletní pokrytí série New Yorku s Pittsburghem]
Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla. Nick Leddy dal sice v 53. minutě gól Islanders na 3:2, ale 89 sekund před vypršením základní doby poslal duel do prodloužení Justin Schultz.
"Pořád jsme bojovali a snažili se dostat zpátky, i když v téhle hale se nehraje vůbec snadno," uvedl Schultz. "Moc se mi zamlouvalo, jak jsme bojovali, ale také se musíme hodně poučit pro příště."

Baileyho vítězná trefa proti Penguins

Rozhodujícímu direktu předcházela parádní individuální akce v podání Mathewa Barzala, jenž sice při jejím zakončení mířil bekhendem jen do tyčky, ale dojíždějící Bailey poslal z úhlu kotouč neomylně za brankovou čáru. A na to už Penguins odpovědět nemohli.
Švédský gólman Robin Lehner si v brance Islanders připsal 41 povedených zásahů a mohl tak slavit svou první výhru v play off NHL.
"V utkání byly momenty, při nichž jsme si vedli dobře a hráli jsme velmi dobrý hokej, ale také tam byly pasáže, které bychom měli odehrát lépe," připustil kouč poražených Mike Sullivan. "Podíváme se na záznam a promluvíme si o tom s hráči, abychom byli připravení na duel číslo 2."
Další zápas:Pátek 12. dubna (sobota 13. dubna 1:30 SELČ) v Nassau Coliseum v Uniondale.