Nestrašil se trefil, výhru ale bral Pittsburgh

Velice rychle se dokázali vzpamatovat ze čtvrteční porážky s New York Rangers hráči Pittsburgh Penguins. Na ledě Carolina Hurricanes zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech, rozhodl obránce Kris Letang.

Jediný gól domácích vstřelil útočník Andrej Nestrašil, který v 55. minutě reagoval na úvodní trefu z hokejky Phila Kessela. Tenhle gól ovšem Carolině stačil pouze na zisk jednoho bodu.

Vyrovnaný duel totiž dospěl přes prodloužení až k samostatným nájezdům, v jejichž třetí sérii rozhodl o výhře hostu hvězdný obránce Kris Letang, jenž jako jediný svou příležitost proměnil.

Hlavní hvězdou utkání byl hostující brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal dohromady 29 úspěšných zákroků. Především v prodloužení dokázal své mužstvo dvakrát podržet.

"Pro gólmana je vždycky zábava, když může předvádět dobré zákroky," pochvaloval si Fleury. "Není nic lepšího, než když svým výkonem můžete držet spoluhráče v zápase. Tentokrát se to povedlo."