Nečas pomohl gólem k výhře Caroliny

Český talent se poprvé trefil za Hurricanes, skórovali i Filip Chytil za Rangers a Filip Chlapík za Ottawu

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Tři čeští talentovaní útočníci se střelecky prosadili ve středečním programu sedmi přípravných zápasů na novou sezonu NHL. Martin Nečas pomohl k vítězství Carolina Hurricanes nad Tampa Bay Lightning 6:1. Filip Chytil nezabránil porážce New York Rangers s Philadelphia Flyers 4:6 a Filip Chlapík se postaral o jedinou branku Ottawa Senators při prohře s Toronto Maple Leafs 1:4.

Devatenáctiletý Nečas se v druhém testu Hurricanes objevil poprvé v sestavě a 25 sekund před koncem prostředního dějství zvýšil náskok svého týmu na 3:0. Na pravém kruhu tečoval střelu Justina Faulka od modré čáry a gólman Edward Pasquale byl bezmocný. Pro Nečase to byla vůbec první trefa za Carolinu.

[Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru @NHLcz]

"Je opravdu talentovaný. Hraje velice dobře. Když dostane čas a prostor, tvoří hru," řekl kouč Caroliny Rod Brind'Amour. Hurricanes si vybrali Nečase loni v prvním kole draftu na 12. pozici.

V úvodu minulé sezony Nečas nastoupil v NHL v jednom utkání a pak se vrátil do české extraligy do Komety Brno, se kterou obhájil titul. Představil se i na mistrovství světa IIHF v Dánsku, kde v sedmi duelech nasbíral pět bodů za tři branky a dvě asistence.

Chytil ve 44. minutě snížil ztrátu Rangers na 4:5. Ve středním pásmu převzal přihrávku od Pavla Buchneviche, projel mezi obránci Flyers a z levého kruhu překonal Cartera Harta. Stejně jako loni se devatenáctiletý Chytil trefil hned v prvním přípravném duelu.

Rangers si jej vybrali loni v prvním kole draftu na 21. místě. Odchovanec Zlína v první sezoně v NHL nastoupil k devíti zápasům a připsal si tři body za gól a dvě asistence. Převážně v ročníku nastupoval za Hartford v American Hockey League.

Jednadvacetiletý Chlapík se také v letošní přípravě střelecky prosadil hned při prvním startu. V 54. minutě v přesilové hře z dorážky snížil na 1:2. Asistenci si připsal i slovenský obránce Christián Jaroš.

Chlapík, jehož Senators draftovali v roce 2015 ve druhém kole na 48. pozici, v minulém ročníku rovněž debutoval v NHL. Ve 20 utkáních nasbíral čtyři body za gól a tři asistence. Hrál také v AHL za Belleville.

Brankář David Rittich dostal šanci na reparát po pondělní domácí prohře s Edmonton Oilers 4:7, při které inkasoval šest branek. Na ledě Vancouver Canucks odchytal při výhře 4:1 první 40 minut a z 26 střel neinkasoval. Tyler Pansons jej střídal za stavu 3:0.