Kadri byl potrestán na tři zápasy za faul

Nazem Kadri dostal disciplinární trest na tři zápasy. Útočník Toronto Maple Leafs byl od Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL distancován za vražení na hrazení forvarda Tommyho Wingelse z Boston Bruins během prvního duelu série play off hraného 12. dubna.

Incident se stal v čase 8:14 třetí třetiny. Kadri za něj od rozhodčích dostal trest na pět minut a do konce utkání.
"O hráče přicházíme napříč celou sezonou," prohlásil trenér Toronta Mike Babcock. "Nezbývá nám, než se s tím vyrovnat a připravit na další zápas."
Bruins vedou v sérii 1:0 na zápasy poté, co v tom prvním vyhráli 5:1. Druhý duel se hraje v hale TD Garden v sobotu večer (neděle 2:00 SELČ).
Kadri odehrál v prvním duelu na postu druhého centra 14 minut a osm sekund. Wingels v pátek netrénoval, jeho stav by však neměl být vážný.
Na patečním tréninku zastal pozici centra druhé formace veterán Patrick Marleau, stejnou roli by měl plnit i v sobotním druhém utkání.
"Je to něco trochu jiného, ale výraznější problém v tom nevidím," uvedl Patrick Marleau.
Do druhé formace by se měl přesunout Zach Hyman, jeho místo ve čtvrtém útoku po boku Tomáše Plekance a Kasperi Kapanena pak zaujme Andreas Johnnson. Pro něj to bude premiéra v bitvách o Stanley Cup.