GettyImages-641016070

Skvělými výkony se prezentovali čeští zástupci v sobotním programu zámořské NHL. Gólman Petr Mrázek přispěl čistým kontem k triumfu Detroitu nad Nashvillem, Michal Neuvirth inkasoval v bitvě Philadelphie s Los Angeles jedinou branku. Útočník David Pastrňák se pak v barvách Bostonu blýskl třemi body za dva góly a jednu asistenci.

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 5:6
V obrovskou přestřelku se proměnil souboj dvou velkých rivalů Bostonu a Toronta, z konečného triumfu 6:5 se nakonec mohl radovat kanadský tým.
"Samozřejmě jsme velice zklamaní," prohlásil trenér Bruins Claude Julien. "Byl to pro nás velice důležitý zápas a my jsme ho nedokázali zvládnout."
V dresu Toronta prožil úžasný večer talentovaný útočník William Nylander, který nasázel svůj první hattrick v NHL. Na druhé straně se nenechal zahanbit David Pastrňák.
Český útočník potvrdil vzestup formy, ke dvěma vstřeleným gólům připojil i jednu asistenci, na bodový zisk to ovšem Bruins nestačilo.
Duel byl dlouho vyrovnaný, ještě tři minuty před koncem základní hrací doby svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 5:5. V čase 58:24 ovšem udeřil James Van Riemsdyk a rozhodl o výhře Toronta.
Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 0:1 v prodl.
V úpornou defenzivní bitvu se proměnil souboj Philadelphie s Los Angeles. O výhře hostů 1:0 rozhodl až v prodloužení hvězdný útočník Jeff Carter. Pro něj to byla už 27. branka v sezoně.
Celému duelu dominovali gólmani obou týmů. V brance Flyers nechyběl Michal Neuvirth, který předvedl 27 úspěšných zákroků. Na druhé straně Petr Budaj zapsal 17 zásahů a oslavil už sedmé čisté konto v této sezoně.
Montreal Canadiens - Washington Capitals 2:3
Souboj dvou špičkových týmů z Východní konference vyzněl lépe pro Washington, který zvítězil na ledě Montrealu 3:2 a navýšil svůj náskok na prvním místě na pět bodů.
Capitals vedli už od čtvrté minuty, kdy se prosadil Jay Beagle. Domácí sice zásluhou Alexandera Radulova rychle srovnali, Washington ale znovu odskočil. Postarali se o to Andre Burakovsky a Nicklas Backstrom, na druhé straně už jen korigoval Max Pacioretty.
Buffalo Sabres - Ottawa Senators 4:0
Po třech porážkách zvedlo hlavu Buffalo, které na svém ledě deklasovalo Ottawu 4:0. Gólman Robin Lehner předvedl 37 úspěšných zákroků a zaznamenal čisté konto.
Sabres své trefy rozložili do všech tří třetin, vedení se ujali už v čase 10:11, kdy udeřil Kyle Okposo. Další góly připojili Ryan O´Reilly, Sam Reinhart a Marcus Foligno.
Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 1:5
Těžké období prožívá Columbus a duel proti New Jersey to jen doložil. Blue Jackets na svém ledě podlehli 1:5, celkově to pro ně byla už čtvrtá porážka z posledních pěti zápasů.
Devils, kteří stále nevzdávají boj o postup do play off, svého soupeře předčili ve všech směrech. Po dvou třetinách vedli už 3:0 a nebylo pochyb, že kráčí k maximálnímu bodovému zisku. Skvělý výkon podal útočník Taylor Hall, který vstřelil dva góly.
Dallas Stars - Chicago Blackhawks 3:5
Roli favorita splnilo Chicago, které zvítězilo na ledě Dallasu 5:3 a udrželo si postavení na průběžném druhém místě tabulky Západní konference.
Skóre otevřel v dresu Stars český útočník Radek Faksa, hosté ale dokázali vývoj duelu dokonale otočit. Dvěma asistencemi se na triumfu Blackhawks podílel slovenský veterán Marián Hossa.
Nashville Predators - Detroit Red Wings 0:1
Druhý triumf v řadě urval Detroit, který uspěl na ledě Nashvillu 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil ofenzivní obránce Mike Green.
Hlavní hvězdou duelu byl ovšem český brankář Petr Mrázek. Ten zastavil všech 42 střel soupeře a oslavil jubilejní první čisté konto v této sezoně.
St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins 1:4
Skvělou momentální formu potvrdil Pittsburgh, který uspěl na ledě St. Louis 4:1 a oslavil už třetí výhru v řadě. Penguins figurují na třetím místě v tabulce Východní konference.
Hosté měli v duelu jasně navrch, do role hlavní hvězdy se tradičně stylizoval Sidney Crosby. Kapitán Penguins vstřelil dva góly, navíc si připsal i jednu asistenci. Za domácí jen korigoval Patrik Berglund.
Další sobotní výsledky:
Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 5:2
New York Islanders - Carolina Hurricanes 4:5 v prodl.
Tampa Bay Lightning - Anaheim Ducks 3:2 v náj.
Vancouver Canucks - Minnesota Wild 3:6
San Jose Sharks - Arizona Coyotes 2:3 v náj.
1.Neprůstřelný Budaj
Skvělé období prožívá slovenský gólman Petr Budaj. Zkušený brankář Los Angeles vychytal proti Philadelphii už druhé čisté konto v řadě, v této sezoně zapsal už sedm nul.
2. Nylanderův večírek
Nejlepší duel v NHL má za sebou talentovaný mladík Toronta William Nylander. V duelu s Bostonem zaznamenal svůj první hattrick v kariéře a výrazně přispěl k triumfu Maple Leafs 6:5.
3. Colorado se dočkalo
Dlouhých devět zápasů čekali hráči Colorada na triumf, dočkali se v domácím prostředí proti Winnipegu. Triumf 5:2 byl prvním od 6. ledna.
1. Mikael Granlund (MIN): 3 góly, 1 asistence, 6 střel
2. William Nylander (NYI): 3 góly, 4 střely
3. Petr Mrázek (DET): 42 úspěšných zákroků, 0 inkasovaných gólů
Na co se těšit:
Na programu jsou pouze tři zápasy, v souboji špičkových týmů ligy se střetne Washington s Los Angeles, kanadské derby pak nabídne duel Montrealu s Edmontonem.