Smith trefil první výhru Predators

Predators udolali v prodloužení Stars a srovnali stav série na 1:1, v prodloužení rozhodl útočník Craig Smith

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: DAL 1, NSH 2 po prodl.

Nashville vyrovnal sérii díky Smithově gólu

Craig Smith skóroval v prodloužení a zařídil Nashvillu vyrovnání série s Dallasem na 1:1 na zápasy

• 04:46 •

Strhující bitva se šťastným koncem pro domácí. Tak by šlo charakterizovat druhé utkání série mezi Nashvillem a Dallasem, ve kterém uspěli Predators 2:1 v prodloužení.

O vyrovnání stavu série na 1:1 na zápasy se postaral útočník Craig Smith, jenž v čase 65:00 překonal fantasticky chytajícího brankáře Bena Bishopa a rozpálil v Bridgestone Areně euforii.

Nashville Predators - Dallas Stars 2:1 v prodl. (stav série: 1:1)

Sice padly jen tři branky, diváci se ale rozhodně nenudili. Hráči Nashvillu a Dallasu spolu svedli parádní bitvu, ve které excelovali brankáři obou mužstev.

Domácí Pekka Rinne předvedl 22 úspěšných zákroků, hostující Ben Bishop dokonce 40. Byli to totiž domácí, kdo mnohem víc tlačil na pilu.

Přesto se do vedení po bezbrankové první třetině dostali hosté. Chybu Mattiase Ekholma v rozehrávce využil Tyler Seguin, jenž žabičkou v čase 21:59 vybídl ke skórování Jamieho Benna.

Radost Dallasu ale netrvala dlouho. O necelé dvě minuty později se totiž z předbrankového prostoru prosadil Rocco Grimaldi a oslavil svůj první gól v play off v kariéře.

"Tentokrát se nám dařilo držet herního plánu. Na ledě jsme dělali přesně to, co jsme si řekli a chtěli po nás trenéři," prohlásil útočník Predators Ryan Johansen.

Třetí část nabídla několik dobrých příležitostí na obou stranách, Stars měli k dispozici dvě početní výhody. Využít je ale nedokázali, duel tak doputoval až do prodloužení.

Po pěti minutách rozhodl o výhře Nashvillu Craig Smith, který se prosadil střelou na bližší tyč bezprostředně po vyhraném vhazování v útočném pásmu.

[Kompletní pokrytí série Nashvillu s Dallasem]

"Pokud jsme v situaci, kdy si nemůžeme dovolit chybu, hrajeme ten nejlepší hokej. V takovém případě to s námi nikdo nebude mít jednoduché," prohodil obránce P.K. Subban.

Série se tak do Dallasu přesouvá za nerozhodného stavu 1:1 na utkání.

Další zápas: Pondělí 15. dubna (úterý 16. dubna 3:30 SELČ) v American Airlines Center v Dallasu.