Hokejisté týmů Dallas Stars a Nashville Predators svedli ve třetím utkání série 1. kola play off další těsnou vyrovnanou bitvu, na jejímž konci se ale mohl opět radovat pouze jeden. Tím týmem je Nashville, který sice prohospodařil dvoubrankové vedení, jenže chvilku poté, co o něj ve třetím dějství Predators přišli, se o vítězný gól postaral Mikael Granlund.

"Každý gól potěší, ale tenhle byl ohromně důležitý," radoval se Granlund. "Dokázali jsme se otřepat a urvat triumf, to je skvělá zpráva. Nikdy to nesmíte vzdávat, pořád je třeba makat - a odměna přijde, ať už dříve, nebo později."
Dallas Stars - Nashville Predators 2:3 (stav série: 1:2)
Predators sice nezvládli před svými fanoušky vstupní zápas do série, který prohráli totožným skóre 2:3, ale do Texasu už mířili klidnější poté, co ve druhém utkání urvali vítězství 2:1 po prodloužení. Byť do zápasu nemohli nastoupit zranění forvardi Wayne Simmonds ani Brian Boyle, kteří budou mimo hru několik týdnů a minimálně tato série pro ně skončila.
Teď mají navrch naopak oni a Stars budou příště hrát o to, aby odvrátili hrozbu mečbolů na straně soupeře.
"Až na prvních osm minut jsme hráli fakt dobrý hokej," zůstává kouč poražených Jim Montgomery optimistou. "Atmosféra byl neuvěřitelná, nejhlasitější, co jsem tu kdy zažil. A my předvedli sakra dobrý výkon. Tedy po 52 minut."
Po bezbrankové první třetině Dallas vstoupil velmi špatně do druhého dějství, když už v polovině 24. minuty otevřel skóre Rocco Grimaldi a ve 35. minutě pak navíc zvýšil Filip Forsberg.

Bonino připravil gól pro Forsberga

Ještě do první přestávky ale odmazal nulu na kontě Stars Mats Zuccarello a bylo zřejmé, že o osudu zápasu tak ještě není zdaleka rozhodnuto.
Ve 49. minutě pak vyrovnal Tyler Seguin. V čase 51:41 přišla klíčová chvíle utkání, když Mikael Granlund dalekonosným pokusem nachytal brankáře Bena Bishopa.
Domácí, v jejichž sestavě nechyběli bek Roman Polák s útočníkem Radkem Faksou, to v závěru zkusili dlouho bez něho s dalším hráčem v poli, na vyrovnání už ale nedosáhli.
I proto, že v hostujícím brankovišti byl Pekka Rinne, jenž stihl 40 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou utkání.
"Byl pro nás klíčovou postavou," uznal kouč vítězů Peter Laviolette. "Chytal úchvatně! I když byl pod palbou, vedl si skvěle a pomohl trochu zkrotit tribuny. Ani nechci vyzdvihnout nějaký konkrétní zákrok, držel nás totiž celý večer."
[Kompletní pokrytí série Nashvillu s Dallasem]
Granlund zase ukázal, že jeho angažování při uzávěrce přestupů bylo prozřetelným tahem. "A to jsem si jistý, že můžeme hrát ještě lépe," tvrdí finský útočník. "Ale nejdůležitější je, že vedeme 2:1 na utkání. Je třeba brát to zápas po zápasu, nedívat se moc daleko. Uvidíme, co přinese další mač."
Další zápas:Středa 17. dubna (čtvtek 18 dubna 2:00 SELČ) v PPG Paints Areně v Dallasu.