Tak tomu se říká zdařilý výlet se vším všudy. Nashville Predators patřili zkraje sezony mezi nejlépe hrající týmy v arénách soupeřů. Tuto reputaci si dost výrazně pošramotili ve druhé polovině listopadu. Ale jak se zdá, našli zase recept na úspěchy.

Svěřenci kouče Johna Hynese vyráželi na poslední trip s vědomím, že předchozí tři venkovní zápasy jim hrubě nevyšly. Stačí si připomenout výsledky: v hale Toronto Maple Leafs prohráli 0:3, na ledě Montreal Canadiens 3:6 a 'šestku' vyfasovali rovněž v Denveru při debaklu s tamními Colorado Avalanche 2:6.
Zejména šest inkasovaných kusů od Canadiens, kteří prožívají velmi špatnou sezonu, bylo alarmujících. Ale dobrý tým se dokáže poučit. A přestože vyslanci mekky country nepatřili před sezonou rozhodně mezi favority - a dokonce ani aspiranty na postup do play off - ukázali, že se s nimi musí počítat.
Na v neděli završené cestě mimo Tennessee se totiž vypořádali nejprve s Detroit Red Wings (5:2) a pak i s kluby z New Yorku a okolí. Shodou okolností předčili Predators všechny jednobrankovým rozdílem: New York Islanders 4:3, New Jersey Devils 3:2 a naposledy New York Rangers 1:0.
Venku tak vylepšili svou bilanci na 9-5-1 a lepší jsou v Západní konferenci na cestách pouze Calgary Flames.
Vytížení Madison Square Garden, kde se odpoledne hrál zápas NBA, přitom neumožnilo Predators absolvovat ranní rozbruslení ve slavném stánku. Museli vzít zavděk tréninkem v Prudential Center, domácí hale Devils.
"Dnes ráno jsme si ani neukazovali video; bylo to spíše o nastavení hlavy a výzvě, kterou jsme měli před sebou," řekl trenér Hynes. "Mohla by existovat řada výmluv jako konec sedmidenního tripu, abnormální podoba hracího dne, když jsme museli jet do Prudential Center a zpět, ale všechno to bylo o našem soutěživém duchu a o tom, jak se nám povede čelit jednomu z pěti nejlepších týmů ligy."
Poslední vítězství bylo zároveň celkově pátým v řadě, což je v dosavadním průběhu sezony nejdelší vítězná série Nashvillu. Týmu výrazně pomohla i v tabulce. S celkovou bilancí 17-10-1 poskočil na Západě už na čtvrté místo a vedle jiných už má pod sebou třeba i nedávné lídry Edmonton Oilers.
Že si Predators umí poradit s překážkami, o tom vypovídá i fakt, že se museli nečekaně obejít bez centra elitní lajny Ryana Johansena. Čtvrtý nejproduktivnější hráč týmu s 24 body (8+16) ze 27 zápasů se stal během neděle součástí koronavirového protokolu.
"Myslím, že to jedině ukazuje na to, jakým týmem jsme," prohlásil hrdina nedělního zápasu Juuse Saros, který pochytal 32 pokusů domácích - z toho 16 ve třetí třetině - a připsal si druhé čisté konto v sezoně. Záda mu kryl David Rittich.
"Od prvního dne tréninkového kempu jsme opravdu hodně soudržná parta. I když se stane najednou něco nečekaného, mám pocit, že ať je v sestavě kdokoliv, vždy se můžeme spolehnout jeden na druhého," dodal Saros.
Pak může stačit na výhru i jediný gól, který zařídil zkraje druhé třetiny Philip Tomasino.

Tomasino dal po Forsbergově pasu jediný gól zápasu

"Hrajeme tak, abychom přešli rychle do útoku. V útočném pásmu bruslíme a pracujeme opravdu velmi dobře jako pětičlenná jednotka. To jsou pro nás zásadní věci a je to součást identity, kterou chceme mít. Spolehnout jsme se mohli na velmi dobře chytajícího brankáře a ve správný čas se vždy skvěle předvedly i speciální formace.
Rangers (18-6-3) hráli v posledních týdnech skvěle, ale po sérii osmi výher v MSG prohráli před svými fanoušky podruhé za sebou. V sestavě byl poprvé v sezoně i český obránce Libor Hájek, absolvoval celkem téměř 13 minut. Útočník Chris Kreider hrál 600. zápas v NHL, všechny přitom nastřádal právě v dresu Rangers.
"Nelíbil se mi ani kousek z toho zápasu," ulevil si trenér poražených Gerard Gallant. "Hráli jsme hrozně měkce. Vůbec jsme se s tím nedokázali vypořádat. V první třetině na nás vlítli a vyhráli snad úplně všechny souboje. I když to pak bylo o něco lepší, zdálo se, že nejsme na zápas vůbec připravení."