Nashvillská pevnost odolala, favorit vede 2:0

Predators porazili Colorado 5:4 a domácí duely zvládli se stoprocentní bilancí

Napsal NHL.com/cs @NHLcz / NHL.com/cs

Souhrn: COL 4, NSH 5

Vyrovnaný útok dovedl Nashville k výhře 5:4

Kevin Fiala zapsal gól a nahrávku, P. K. Subban a Mattias Ekholm přispěli dvěma nahrávkami, Nashville doma přehrál Colorado 5:4

• 05:39 •

Nejlepší tým základní části NHL svoji sílu potvrzuje i v play off. Nashville Predators porazili Colorado Avalanche i podruhé a do Denveru poletí s dvouzápasovým náskokem.

Nashville Predators - Colorado Avalanche 5:4 (stav série 2:0)

Ne snad že by mladý tým Avalanche byl horší, drží se statečně. Ale výsledky nepřicházejí. Poté, co držitelé Presidents' Trophy napoprvé uspěli doma 5:2, v duelu hraném v Tennessee v sobotu odpoledne vydřeli triumf 5:4.

"Ukázali jsme, že umíme hrát dobře. Dodalo nám to elánu," hodnotil úvodní zápas útočník hostů Nathan MacKinnon - a skutečně, Avalanche šli rychle do vedení, když se po dvou a půl minutách prosadil bývalý nashvillský útočník Gabriel Bourque. Jeho svižná střela se odrazila od levé tyčky do sítě.

Náskok vydržel i do první sirény. Jenže druhá třetina naznačila sílu Predators.

Byli hladoví, byli efektivní, byli zruční. Nejprve se po bleskové přesilovkové kombinaci prosadil Kevin Fiala a pak podobně, vždy po rychlém brejku, skórovali Viktor Arvidsson i Ryan Johansen. Zaplněná Bridgestone Arena se proměnila ve žlutý karneval.

"Hrát ve vlastní hale je pro nás obrovská výhoda. Tahle atmosféra nás nabíjí a můžeme hrát svůj hokej. Je super, že jsme začínali doma a nabrali jsme sebevědomí. Ukazuje to, jak dobře se nám hraje v našem baráku," pochvaloval si Johansen po druhém zápase.

"Myslím, že získali švih v přesilovkách, protože ve druhé části jsme byli třikrát vyloučení, a to je až moc," uvedl hostující kouč Jared Bednar.

Po dvou třetinách však rozhodně ještě nebylo hotovo. MacKinnon přešel od slov k činům a brejk využil perfektní bekhendovou střelou. O vyrovnanosti duelu vypovídal i počet střel po dvou třetinách - 19:19.

Jenže pokud chtějí Avalanche porážet loňského finalistu Stanley Cupu, musí se vyvarovat hrubých chyb: jejich minelu v rozehrávce ve třetí části potrestal Austin Watson, čímž domácím vrátil dvoubrankový náskok. Nikoli ale klid, neboť hosté využili přesilovku pěti proti třem, v níž MacKinnonovu střelu tečoval Gabriel Landeskog.

Divoký střelecký večer nekončil ani tím. Avalanche riskovali bez gólmana, čehož využil Ryan Hartman (5:3). Po něm sice znovu snížil ve hře bez brankáře Alexander Kerfoot (5:4), jenže to už do konce zbývalo jen 36 sekund...

"Nechali jsme je vrátit do zápasu. Když vedeme ve třetí třetině o dvě branky, měli bychom to v klidu dovést do konce," řekl nashvillský centr Nick Bonino. "Jasně, vyhráli jsme, ale bylo to těsné. Podobné věci by se nám v sérii mohli vymstít. Vést o dva góly je super, ale musíme to vedení trochu lépe hlídat."

Další zápas: Pondělí (úterý 17. dubna od 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveru.