Nashville oslavuje Fishera, rozhodl v čase 111:12

Ve městě country opěvují nového hrdinu. Mike Fisher svým druhým gólem v zápase ukončil nejdelší prodloužení v historii Nashville Predators. Po jeho trefě v čase 111:12 vyhráli domácí 4:3 a série druhého kola Západní konference NHL se San Jose Sharks je vyrovnaná 2:2.

Pátý zápas se hraje v sobotu v Kalifornii (v neděli ve 4.00 SELČ).

Už po 41 vteřinách zápasu vybuchla Bridgestone Arena nadšením, když se na brankovišti počtvrté v play off prosadil Colin Wilson.

Ale Sharks s odpovědí dlouho neotáleli. Slabší chvilky domácího gólmana Pekky Rinneho totiž využil ve 4. minutě Brent Burns. Ještě do poloviny první části ale našlápnutí domácí, kteří toužili po vyrovnání série, šli znovu do vedení: za Martina Jonese dorážel Fisher.

V době, kdy gólman San Jose bušil hokejkou do ledu, aby spoluhráče upozornil na konec přesilovky, ale napřáhl zpoza kruhu Joonas Donskoi a jeho střelu tečoval hokejkou za vlastního gólmana Ryan Ellis.

Další smolný okamžik si domácí obránci vybrali ve 47. minutě, když v přesilovce napřáhl Burns a jeho rána se dostala do sítě od Romana Josiho.

Ani tato chvíle ale Predators nezlomila. Odražený puk poslal v 56. minutě za Jonese James Neal.

Prodloužení přinesla festival neproměněných šancí a skvělých brankářských zákroků. Domácí Ryan Johansen trefil tyčku.

Po dorážce Joe Pavelskiho, který si puk sklepl rukou a vrhnul se do brankoviště Nashvillu, se dlouho kontroloval záznam hry, ale nakonec sudí rozhodli, že gól nemůže být uznán.

Hned čtyřikrát se v šancích objevil Tomáš Hertl, ale Rinne pokaždé dokázal vytasit famózní zákrok. Tím nejlepším zlikvidoval obrovskou příležitost českého útočníka Sharks vyrážečkou.

Na opačné straně ve třetím prodloužení ale nerozhodl ani Wilson, při jehož bekhendovém blafáku zaklapl betony gólman hostů Jones.

Zápas se nakonec zařadil mezi třicítku nejdelších utkání v historii NHL. Ukončil ho Fisher, když Jones neudržel puk po ráně od modré a připravený útočník Predators byl ve správný čas na místě.

Smolař Hertl odehrál v utkání 34:06 minuty, jeho spoluhráč ze Sharks Roman Polák strávil na ledě 26:14 minuty.

Josi a Shea Weber byli mezi mantinely takřka 50 minut čistého času a za dřinu byli odměněni.