Hertl-Connauton

V popisu práce má především střílení gólů. Tentokrát se ovšem útočník Tomáš Hertl proměnil v nahrávače. V utkání na ledě týmu Arizona Coyotes měl prsty v obou brankách svého celku San Jose Sharks, porážku ovšem mladý útočník odvrátit nedokázal. První bod v sezoně si při výhře mužstva Chicago Blackhawks nad týmem Calgary Flames připsal veterán Michal Rozsíval, jedinou branku kanadského celku vstřelil Michael Frolík.

Arizona Coyotes - San Jose Sharks 3:2
Arizona Coyotes předvedli na svém ledě velký obrat a udolali mužstvo San Jose Sharks 3:2. Jednou z hlavních hvězd utkání se stal český útočník Tomáš Hertl, jenž asistoval u obou branek Sharks. Nejprve v 15. minutě přispěl k trefě Patricka Marleaua, v závěru třetí části se pak podílel na zásahu Mikkela Boedkera, někdejšího křídla Coyotes.
"Skvěle nám vyšel začátek utkání, z něj jsem byl nadšený," prohlásil trenér San Jose Peter DeBoer. "Musíme ale zapracovat na tom, jak naložit s vedením v zápasech."
Na úvodní branku Marleaua totiž Coyotes ve druhé třetině drtivně odpověděli. Soupeři v rozmezí osmi minut nasázeli tři góly a strhli zápas na svou stranu. Sharks už v samotném závěru pouze korigovali.
Arizona i přes výhru zůstává na dně tabulky Západní konference, její ztráta na devátou příčku ale činí pouhé dva body.

New York Rangers - St. Louis Blues 5:0
V jednoznačnou záležitost se proměnil souboj celků New York Rangers a St. Louis Blues. Domácí duel opanovali suverénně 5:0 a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů.
Hlavní hvězdou utkání se stal gólman Henrik Lundqvist, který pochytal všech 35 střeleckých pokusů soupeře a oslavil jubilejní 60. čisté konto v NHL. V útoku pak řádil mladík Jimmy Vesey, jenž ke gólu přidal i dvě nahrávky.

Florida Panthers - Boston Bruins 1:2
V nevýrazných výkonech pokračují hráči týmu Florida Panthers, kteří doma podlehli Boston Bruins 1:2 a utrpěli už čtvrtou prohru z posledních pěti duelů.
Hosté šli do trháku už ve čtvrté minutě, kdy zužitkoval trestné střílení útočník Brad Marchand. Ve 27. minutě přidal při vlastním oslabení druhou branku Bostonu Dominic Moore. Za domácí už pouze korigoval Denis Malgin.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 1:6
Velice rychle se oklepali z porážky 1:6 na ledě New York Rangers hráči Tampa Bay Lightning. O den později zvítězili stejným rozdílem na druhé straně Brooklynského mostu, v hale New York Islanders.
Hlavní ofenzivní hvězdou duelu se stal útočník Nikita Kucherov, který ke dvěma vstřeleným brankářem připojil i dvě asistence. Slovenský gólman Islanders Jaroslav Halák začal jako náhradník, už ve 14. minutě ale střídal parťáka Thomase Greisse, jenž inkasoval tři rychlé góly.

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 5:1
Třetí výhru v řadě urvali hráči Chicago Blackhawks, kteří zvítězili nad celkem Calgary Flames suverénně 5:1. Prvním bodem v sezoně se na triumfu podílel český obránce Michael Rozsíval, jenž v 19. minutě připravil úvodní branku zápasu pro Patricka Kanea.
Na druhé straně sice ve 28. minutě při vlastním oslabení vyrovnal Michael Frolík, to ale bylo ze strany hostů vše. Domácí naopak ve třetí třetině čtyřikrát udeřili. Asistenci si připsal i slovenský útočník Richard Páník.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 0:4
Kalifornské derby ovládli Anaheim Ducks, kteří zvítězili na ledě Los Angeles Kings jednoznačně 4:0 a uspěli ve třetím z posledních pěti duelů.
Ducks odehráli skvěle zejména druhou třetinu, ve které svému soupeři nasázeli tři góly. Gólman John Gibson zazářil třiceti úspěšnými zákroky.

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 3:2 v prodl.
Velké drama přineslo kanadské derby mezi Toronto Maple Leafs a Edmonton Oilers. O výhře Toronta rozhodl až v prodloužení útočník Nazem Kadri. Stejný hráč poslal Maple Leafs už ve druhé minutě do vedení, druhou asistenci si při úvodní trefě domácích připsal český obránce Roman Polák.
Krátce před úvodní sirénou ovšem vyrovnal Anton Lander, na další trefu Bena Smitha pak odpověděl hostující Darnell Nurse. Rozhodnutí přineslo až prodloužení, které po 12 sekundách ukončil pátým gólem v sezoně Kadri.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 1:5
Ze série tří porážek v řadě se oklepali Nashville Predators, kteří zvítězili na ledě Colorado Avalanche vysoko 5:1.
Predators své góly rozmístili do všech tří třetin, dvěma zásahy určil děj zápasu útočník Craig Smith. Jedinou trefu domácích pak obstaral veterán Jarome Iginla, jenž se prosadil podruhé v sezoně.

Další úterní zápasy:
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 3:2 v prodl.
Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 2:1 v prodl.
Minnesota Wild - Buffalo Sabres 1:2
Winnipeg Jets - Washington Capitals 2:3
Momenty večera:
1. Lundqvistovo obrození
V úvodu sezony nepůsobil dominantně, v duelu proti St. Louis Blues ale gólman Henrik Lundqvist svůj výkon výrazně povýšil. Připsal si 35 zákroků a oslavil 60. čisté konto v kariéře.
2. Buffalo zvedá hlavu
Sezonu zahájili mizerně, nyní se ale hráči Buffalo Sabres šplhají vzhůru. Na ledě týmu Minnesota Wild zapsali Sabres třetí výhru v řadě a už jsou desátí v tabulce Východní konference.
3. Stars nezáří
Mučí ho obrovská marodka, na výsledcích Dallasu je to zatím ohromně znát. Jeden z velkých favoritů na zisk Stanley Cupu prohrál na půdě Columbusu třetí zápas v řadě a figuruje až na 10. příčce Západní konference.