Mrázek pomohl Detroitu k výhře

Red Wings uspěli, Mrázek inkasoval jen jednou

Napsal NHL.com / NHL.com

Dobrým výkonem se v posledním přípravném utkání blýskl český gólman Petr Mrázek, který pomohl svému týmu Detroit Red Wings k triumfu 3:2 v nájezdech nad Toronto Maple Leafs.

Mrázek se o práci v brankovišti podělil s Jaredem Coreauem, inkasoval jeden gól a dohromady si připsal 20 úspěšných zákroků.

Drtivý triumf oslavili na závěr přípravného období hráči týmu Montreal Canadiens, kteří na svém ledě deklasovali celek Ottawa Senators suverénně 9:2.

Canadiens si už v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, v závěrečném dějství pak svému soupeři nasázeli dalších pět branek.

Po třech bodech nasbírali útočníci Brendan Gallagher, Max Pacioretty a Jonathan Drouin. Naprázdno pak vyšli čeští reprezentanti Tomáš Plekanec s Alešem Hemským.

Ve velké drama se proměnilo utkání mezi týmy Nashville Predators a Tampa Bay Lightning. Vyrovnaný duel dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl o triumfu hostů 3:2 útočník Nikita Kucherov.

V dresu hostů se dvěma brankami blýskl Alex Killorn, nebodoval naopak Ondřej Palát. Elitní útočník Lightning na ledě strávil přes sedmnáct minut, stihl dvě střely na branku, jeden hit a dva zblokované pokusy soupeře.

Jediný zásah rozhodl souboj mužstvem Chicago Blackhawks a Boston Bruins. Postaral se o něj v čase 51:13 zkušený střelec Patrick Sharp, který po přihrávce Patricka Kanea propálil gólmana Anthona Khudobina.

Bruins do duelu nastoupili bez řady opor, mimo jiné chyběl i hvězdný útočník David Pastrňák. Nehráli ani Patrice Bergeron, Brad Marchand či David Krejčí.

Dobrou formu demonstroval před ostrým startem ročníku tým Minnesota Wild, který na svém ledě přehrál Dallas Stars suverénně 5:1. Hvězdou duelu se stal Eric Staal.

Zkušený útočník vstřelil dva góly, navíc připojil i jednu asistenci. Další dvě nahrávky pak přidal švýcarský talent Nino Niederreiter.

Za hosty nastoupila česká dvojice Martin Hanzal s Radkem Faksou, utkání jim ale příliš nevyšlo. Oba vyšli bodově naprázdno, navíc dohromady zapsali tři záporné body v hodnocení účasti na ledě.

Cenou výhru oslavili v posledním přípravném utkání hráči týmu Arizona Coyotes, kteří zvítězili na ledě San Jose Sharks přesvědčivě 4:0.

Po dvou trefách zapsali útočníci Derek Stepan a Brendan Perlini, gólman Louis Domingue pochytal všech 31 střel Sharks a dosáhl na čisté konto.

Závěrečné vystoupení v přípravě se naopak nepovedlo obhájcům Stanley Cupu, Pittsburgh Penguins před svými fanoušky podlehli týmu Columbus Blue Jackets 0:3. Hosté si už v první části vypracovali dvoubrankový náskok, čistým kontem zazářil Sergei Bobrovsky.