Mrázek vychytal Jágra i čisté konto

Jaromír Jágr se ve svém 1600. zápase kariéry ocitl blízko gólu. Ve druhé třetině byl sám před brankou, zamíchal pukem a už už ho posouval za čáru. Jenže v brankovišti stál Petr Mrázek.

Český gólman chytil v pondělním duelu Jágrovu velkou šanci i dalších 22 střeleckých pokusů hráčů Florida Panthers, připsal si čtvrté čisté konto v sezoně a stál za výhrou Detroit Red Wings 3:0. Činil se i jeho protějšek Al Montoya, jenž v Joe Louis Areně zaskočil za jedničku Roberta Luonga - chytil 28 střel, ale na tři nedosáhl.

Bezbranková taktická bitva se rozhodla až ve třetí třetině. V čase 4:19 tečoval do floridské sítě Tomáš Tatar střelu Jakuba Kindla a česko-slovenská spolupráce tak přinesla rozhodující gól. Klid na hokejky Red Wings poté dodal Pavel Datsyuk, jenž se ve druhé polovině třetí části trefil dvakrát během minuty a osmi sekund. 68 tak tentokrát nepřála Jágrovi, ale vyjádřeno v sekundách naopak jeho soupeřům.

K výhře, která přiblížila Red Wings na šest bodů od lídra Atlantické divize Floridy (ta snad opět symbolicky zůstává na 68), jim pomohl dvěma asistencemi Henrik Zetterberg.

Zápas v Detroitu nedohrál první centr Panthers Aleksander Barkov. Finský útočník nenastoupil do poslední třetiny poté, co v té druhé inkasoval tvrdý úder od domácího útočníka Justina Abdelkadera.

Jágr, jenž za týden oslaví 44. narozeniny, tak svůj jubilejní 1600. zápas výhrou neoslavil. V historických tabulkách NHL je v počtu odehraných duelů na 10. místě, mezi aktivními hráči je s přehledem první.