mrazek

Hokejisté Philadelphia Flyers válejí. S přispěním jedné asistence Jakuba Voráčka uspěli na ledě Nashville Predators a vyhráli popáté za sebou.

Daří se i Calgary Flames, kteří podpořeni návratem Johnnyho Gaudreaua rozstříleli Anaheim Ducks 8:3. Při výhře 4:3 po prodloužení na ledě New York Islanders jistil záda Detroit Red Wings gólman Petr Mrázek, jenž si připsal 32 zákroků. Montreal Canadiens uspěli u Los Angeles Kings v poměru 5:4 po nájezdech.
Los Angeles Kings - Montreal Canadiens 4:5 po náj.
Čtvrtá série nájezdů rozhodla o výhře Canadiens v Los Angeles, kde padlo celkem osm gólů ze hry. Slovenský brankář Peter Budaj dostal čtyři góly ze 30 střel, ale čtyřikrát inkasoval i jeho někdejší souputník z Montrealu Carey Price, jenž si připsal 27 zákroků.
"Překonali jsme Price čtyřikrát, což je dobré. Ale musíme zapracovat na tom, abychom tolik gólů nedostávali," uvedl Anze Kopitar, kapitán Kings, kteří v posledních třech zápasech inkasovali celkem jedenáctkrát.
Za domácí se v 60 minutách prosadili Drew Doughty, Jeff Carter, Nicholas Shore a Trevor Lewis. Dva góly hostů dal montrealský kapitán Max Pacioretty, po jednom přidal Alexander Radulov a Andrew Shaw. Canadiens se povedlo vstřelit víc než tři branky poprvé od 12. listopadu, kdy porazili Detroit Red Wings 5:0.

Nashville Predators - Philadelphia Flyers 2:4
Po sobotní domácí výhře nad Chicago Blackhawks dobyli Flyers Nashville a vyhráli páté utkání za sebou. Jedním bodem k tomu pomohl Jakub Voráček, jehož střelu tečoval Wayne Simmonds a dostal hosty do vedení.
"(Voráček) mi řekl, abych se nacpal před branku, až dostane puk na střelu bez přípravy. Takže já jsem tam vystrčil hokejku a on ji přesně trefil," chválil české křídlo Simmonds, jenž ve druhé třetině přidal i druhou branku.
Predators se dvakrát podařilo vyrovnat góly Calleho Jarnkroka a Colina Wilsona, ale na únik Michaela Raffla už neodpověděli. Naopak do prázdné branky v závěru zvýšil Chris VandeVelde.
V sestavě vítězů chyběl nemocný obránce Radko Gudas. Brankář Steve Mason pochytal 30 střel domácího týmu, nováček Juuse Saros v brance Predators si připsal 24 zákroků.
New York Islanders - Detroit Red Wings 3:4 po prodl.
Petr Mrázek potvrdil zlepšené výkony a dovedl Detroit k výhře 4:3 po prodloužení nad Islanders. V Brooklynu kryl 32 střel a při zranění Jimmyho Howarda potvrzuje svou spolehlivost, o níž na začátku sezony mnozí pochybovali. Český gólman dostal ve čtyřech zápasech osm branek ze 124 střel a Red Wings při tom získali šest bodů.
Islanders šli do vedení, když po hezké akci zakončoval Anders Lee. Detroitský obránce Mike Green však dvěma góly duel otočil. Když vyrovnal bek Johnny Boychuk na 2:2, vedení hostům vrátil kapitán Henrik Zetterberg.
Dorážka Joshe Baileyho dovedla zápas do prodloužení a Islanders přinesla aspoň bod. V nastavení však rozhodl po 62 sekundách hry tři na tři v přečíslení přesnou střelou další obránce Danny DeKeyser po druhé přihrávce Tomáše Tatara v zápase. Jaroslav Halák v brance domácích pochytal 30 střel, přesto však nedokázal prodloužit sérii tří výher v řadě.

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:0 po prodl.
Jediný gól, navíc sporný a k tomu v prodloužení, rozhodl zápas dvou celků z jihovýchodu USA. V čase 61:26 se trefil Phillip Di Giuseppe a zajistil tak Carolině šestou domácí výhru v řadě. Gólman Cam Ward k tomu přispěl 30 zákroky a čistým kontem, Ben Bishop v brance Lightning si připsal 29 zákroků.
Di Giuseppe rozhodl svou první trefou v sezoně, která se vůbec nelíbila hostujícími trenérovi Jonu Cooperovi, jenž i po potvrzení u videa hovořil o tom, že brankáři překážel v chytání útočník soupeře Viktor Stalberg.
"Není to o tom, jestli to bylo schválně, nebo ne. Jde o to, že se s ním (Stalberg) střetl. Kopl hokejku mezi Bishopovy nohy a puk šel přímo tam. Gólman neměl šanci udělat zákrok. Jsem pořádně rozčílený."
Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 1:2
Bez jedničky Coreyho Crawforda (slepé střevo) a zraněného kapitána Jonathana Toewse nestačili Blackhawks na Winnipeg, za který skóroval Bryan Little a Andrew Copp. Artemi Panarin sice vyrovnával ve třetí třetině na 1:1, ale Copp poté rozhodl.
Druhé vyrovnání měl na hokejce Marián Hossa, jeho šanci 2,6 sekundy před koncem však zlikvidoval Connor Hellebuyck, jenž si připsal 25 zákroků. Scott Darling v brance domácích úspěšně zasahoval třicetkrát.
Calgary Flames - Anaheim Ducks 8:3
Osm střelců Flames se podělilo o zásluhy při vysoké výhře nad Anaheimem. Alex Chiasson a Sam Bennett ke svým trefám přidali každý dvě asistence a navrátilec Johnny Gaudreau měl bilanci 1+1. Calgary stačilo k vysoké výhře, která byla pro tým třetí v řadě, jen 25 střel: Jonathan Bernier jich chytil pouze 17.
O výsledku rozhodlo pět branek domácích během necelých sedmi minut druhé třetiny. Ducks nepomohly ani dvě trefy Ryana Keslera a gól Logana Shawa.

Edmonton Oilers - Minnesota Wild 1:2 po prodl.
Oilers nestačili na tradičně skvěle defenzivně hrající Minnesotu, o jejíž výhře rozhodl Mikko Koivu necelé dvě minuty před koncem prodloužení. Devan Dubnyk v brance hostů pochytal 28 střel, náhradní edmontonský gólman Jonas Gustavsson si připsal ještě o tři zákroky víc.
Domácí přitom dostal do vedení Pat Maroon už v čase 2:56. Jenže pak Dubnyk zavřel branku a v závěru třetiny vyrovnal Charlie Coyle, jenž následně přidal ke gólu i asistenci v prodloužení.
Momenty večera
1. Pětigólová třetina
Rozjeté Calgary rozhodlo o výhře nad Anaheimem pěti brankami během šesti minut a čtyř sekund druhé třetiny.
2. Copp: Od břevna k vítěznému gólu
Andrew Copp trefil na konci 13. minuty 3. třetiny břevno a Chicago následně vyrovnalo na 1:1. Jenže Copp si poté vše vynahradil a čtyři minuty a 45 sekund před koncem rozhodl o výhře Winnipegu.
3. Gaudreaův vítězný návrat
Mladý tahoun Calgary Johnny Gaudreau se po zranění vrátil do sestavy a hned si připsal gól a asistenci. I díky tomu Flames zničili Anaheim v poměru 8:3.
1. Cam Ward (CAR), 0 inkasovaných gólů, 30 zákroků
2. Mike Green (DET): 2 góly, 2 bloky, čas na ledě 23:26
3. Wayne Simmonds (PHI): 2 góly, 4 střely, 1 hit
Na co se těšit:
V pondělí jsou na programu čtyři zápasy. Florida s Jaromírem Jágrem zavítá do Bostonu, Pittsburgh hostí Ottawu, Washington Buffalo a v Columbusu se představí Arizona.