Mrázek střídal Howarda, ale gól dostal i od Paláta

Ondřej Palát se gólem podílel na výhře Tampa Bay Lightning 6:2 s Detroit Red Wings, kteří tak přišli o druhou divokou kartu ve Východní konferenci. Přeskočili je Philadelphia Flyers.

Lightning (42-26-5) dohnali na čele Atlantické divize Florida Panthers. Oběma týmům zbývá odehrát ještě devět utkání.

Gólman Red Wings Jimmy Howard předvedl 13 zákroků a po třetím inkasovaném gólu byl střídán Petrem Mrázkem. "Tampa od začátku po ledě létala," povzdechl si Howard.

Palát se prosadil v 63 vteřině třetí třetiny, když 14. gólem v sezoně dorážel Mrázkem vyraženou střelu Tylera Johnsona. Andrej Šustr odehrál za vítěze 15:50 minuty a připsal si dva plusové body.

"Lightning dávali góly, my naše šance neproměňovali. Výsledek nemůže být jiný," litoval kapitán Detroitu Henrik Zetterberg.