Preseason: Nashville Predators vs. Carolina Hurricanes

Pěti duely pokračovalo v noci na sobotu přípravné období NHL. Z českých hráčů na sebe výrazněji upozornil pouze gólman Petr Mrázek, jenž za 40 minut duelu svého celku Carolina Hurricanes proti Nashville Predators ani jednou nekapituloval. Hvězdou večera se pak stal útočník St. Louis Blues Jaden Schwartz, který proti Washington Capitals zazářil čtyřmi body.

Jsem připraven, může si s radostí říct gólman Petr Mrazek. V utkání Caroliny s Nashvillem odchytal první dvě třetiny, celkem si v nich připsal 19 zákroků a ani jednou neinkasoval. Směrem k blížícímu se startu sezony tak osvědčil solidní formu.
Z výhry 2:1 v prodloužení se ovšem přesto radovali hosté, rozhodující trefu obstaral v čase 63:36 útočník Ryan Johansen.
První porážku v rámci přípravného období utrpěli hráči celku Washington Capitals, kteří prohráli na ledě St. Louis Blues 3:4.
Hlavní zásluhu na tom měl útočník Jaden Schwartz, jenž měl prsty ve všech trefách svého týmu a dohromady zazářil čtyřmi body za gól a tři asistence.
Washington se sice dostal do rychlého vedení, když se v úvodních jedenácti minutách prosadili Travis Boyd a Carl Hagelin, domácí ale předvedli velkou otočku. Kromě Schwartze k ní přispěl i Brayden Schenn, autor gólu a dvou nahrávek.

Hagelin navýšil náskok Washingtonu

Roli brankářské dvojky Capitals v utkání plnil talentovaný Čech Vítek Vaněček, mezi tři tyče se ovšem nedostal. Celý duel odchytal Braden Holtby, jenž si připsal 21 úspěšných zákroků.
Už pátou výhru v přípravném období oslavili hokejisté New Jersey Devils, kteří uspěli na ledě Columbus Blue Jackets 2:0. Skvělý duel sehrál útočník Taylor Hall, jenž nejprve v čase 8:32 otevřel skóre, ve třetí části pak asistoval u druhé branky Travise Zajaca.
Gólman Devils Cory Schneider se pak blýskl čistým kontem, když pochytal všech 32 střel domácích. Ti neuspěli už potřetí za sebou.
Velké drama sledovali diváci v Detroitu, střet domácích Red Wings s Torontem dospěl až k samostatným nájezdům. V jejich první sérii rozhodl o úspěchu kanadského týmu 4:3 útočník Jeremy Bracco.
V domácím dresu naskočil do zápasu i talentovaný útočník Filip Zadina, který na ledě strávil téměř 20 minut, připsal si dvě střely na branku a jeden hit.
Souboj rivalů z Pacifické divize vyzněl lépe pro Los Angeles Kings, kteří vyhráli na ledě Vegas Golden Knights 3:2. Vítěznou trefu obstaral v čase 51:01 důrazný útočník Kyle Clifford, Tomáš Nosek v domácích barvách nebodoval.