Souhrn: Zacha pomohl gólem k výhře Devils

Zacha překonal Mrázka a oslavil desátý gól v sezoně, Tarasenko hattrickem zničil Nashville

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Jubilejní 10. gól v sezoně oslavil v nedělním programu NHL Pavel Zacha. Český talent překonal Petra Mrázka a pomohl New Jersey k výhře. Fantastický večer má za sebou Vladimir Tarasenko, který hattrickem rozpáral Nashville. Ve vítězném tažení pokračuje Chicago, triumf nad Detroitem byl už sedmý za sebou.

Zacha překonal Mrázka, Devils vyhráli

Český minisouboj mezi Pavlem Zachou a Petrem Mrázkem vyzněl lépe pro prvně jmenovaného, New Jersey udolalo na svém ledě Carolinu 3:2. Zacha se na výhře podílel jednou brankou, když v čase 11:35 v přesilové hře zužitkoval přihrávku Ryana Murphyho a střelou z pravého kruhu překonal Mrázka.

Pro českého útočníka to byla jubilejní 10. branka v sezoně, Zacha se trefil po dvou duelech, ve kterých vyšel střelecky naprázdno. Hvězdou duelu byl ale jeho parťák Marcus Johansson, který přidal zbylé dvě branky Devils včetně té vítězné v čase 55:36.

"V posledních zápasech se dostávám do mnoha šancí, takže mám radost, že se mi je tentokrát povedlo konečně využít," pochvaloval si Johansson po utkání.

V dresu Hurricanes se prosadili Dougie Hamilton a Teuvo Teravainen, Carolina však čtvrtou výhru v řadě nepřidala. Nepomohl jí k ní ani Mrázek, jenž si připsal celkem 18 úspěšných zákroků.

"Nemůžeme se na nic vymlouvat. Nebyli jsme tentokrát tak dobří, nešly nám přesilovky," připomněl hostující kouč Rod Brind'Amour skutečnost, že jeho svěřenci využili jen jednu z pěti početních výhod. "Hlavně první třetina nám vůbec nevyšla."

Carolina tak po těsné prohře zůstává na devátém místě tabulky Východní konference, New Jersey poskočilo na čtrnáctou pozici.

Boston uspěl i bez českých bodů

V úspěšném tažení pokračují hráči Bostonu, kteří v domovské TD Garden přetlačili Colorado 2:1 po prodloužení a natáhli bodovou sérii už na sedm utkání. Bruins duel zvládli vítězně i přesto, že se tentokrát do statistik nezapsali čeští útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčím.

Skóre otevřel v čase 19:27 hostující útočník Nathan MacKinnon, v úvodu druhé části pak vyrovnal John Moore. O výhře Bruins rozhodl 57 vteřin před koncem prodloužení kanonýr Brad Marchand, pro kterého to byla už 21. trefa v ročníku.

"V tomto utkání jsme ukázali charakter," prohlásil domácí útočník Chris Wagner. "Bylo to vyrovnané utkání, nastoupili jsme proti dobrému týmu. Skvěle nás podržel gólman."

Do domácí branky se postavil Jaroslav Halák a byl velkou oporou svého mužstva. Slovenský veterán si připsal dohromady 35 úspěšných zákroků.

Ačkoli Colorado dokázalo s favoritem držet krok, prohrálo už sedmý duel v řadě, z toho třikrát za sebou po prodloužení. V tabulce Západní konference tak figuruje až na desátém místě.

"Nehrajeme dostatečně dobře," uznal gólman Semyon Varlamov, jenž předvedl 33 úspěšných zákroků. "Nemůžeme sbírat body po jednom, to je příliš málo."

Tarasenko zničil Predators

Dva duely v rozmezí 24 hodin, dvě výhry pro St. Louis. Blues i podruhé během víkendu dokázali vyzrát na Nashville, tentokrát na jeho ledě uspěli 5:4 po prodloužení.

Hlavní hvězdou utkání se stal hostující útočník Vladimir Tarasenko, který nasázel hattrick včetně rozhodující trefy po šestnácti vteřinách prodloužení.

"Jen jsem se snažil trefit branku," řekl Tarasenko směrem k vítěznému zásahu. "Tyhle čtyři body proti Nashvillu jsou pro nás obrovsky důležité."

Po bezbrankové první části udeřili nejprve hosté. Skóre otevřel Alex Pietrangelo, po něm se trefil i Tarasenko. Predators ale skóre otočili.

Za domácí sice snížil Viktor Arvidsson, na druhé straně ale odpověděl za 45 vteřin Tyler Bozak. V úvodu třetího dějství přesto Predators vyrovnali, postarali se o to Roman Josi a znovu Arvidsson.

Do konce základní hrací doby se trefili ještě Tarasenko s Forsbergem, v prodloužení pak určil zisk jednoho bodu navíc pro hosty opět ruský reprezentant.

"Jsem naštvaný, že jsme nezískali i druhý bod, určitě ale mohu být spokojený s tím, jak hráči k zápasu přistoupili. Hráli jsme tvrdě a důrazně, nechyběla nám bojovnost," ocenil domácí kouč Peter Laviolette.

Blues tak zkompletovali šestou výhru za sebou, je to v jejich podání nejdelší vítězná šňůra od března loňského roku.

Kucherov se dočkal gólu, Tampa znovu vítězně

Pozici suverénně nejlepšího týmu ligy potvrdila Tampa Bay, která uspěla ve floridském derby na ledě Panthers 5:2 a poskočila na metu 86 získaných bodů.

V dresu Lightning se po deseti duelech znovu trefil Nikita Kucherov, který nejprve v čase 4:02 otevřel skóre, aby ho v poslední minutě střelou do odkryté branky taky uzavřel.

"Bylo jen otázkou času, kdy se opět prosadí," prohlásil kapitán Lightning Steven Stamkos. "Sice se dlouho netrefil, ale nedělalo nám to starosti. Máme spoustu jiných kluků, kteří se umí prosadit."

Stamkos byl na ledě Panthers jedním z nich, další branky přidali Ryan Callahan a Brayden Point. Za domácí pak udeřili Frank Vatrano s Denisem Malginem.

Speciální zápas odchytal domácí gólman Roberto Luongo, pro kterého to byl 1030. start v NHL. V historickém pořadí gólmanů NHL se tak posunul na druhé místo před Patricka Roye.

"Teď se mi o tom ale moc mluvit nechce," přiznal zkušený brankář. "Soustředím se na to, abychom vyhrávali a postoupili do play off. O milnících mohu přemýšlet po kariéře."

Rangers zaskočili Toronto

Roli favorita nesplnili hráči Toronta, kteří ve slavné Madison Square Garden tvrdě narazili. New York Rangers svého soupeře přehráli 4:1.

Hlavní hvězdou zápasu se stal domácí brankář Alexandar Georgiev, který v den svých 23. narozenin předvedl dohromady 55 úspěšných zákroků, čímž si vytvořil sezonní maximum.

"Byly to pro mě hodně speciální narozeniny," usmál se po utkání. "Byl to pro mě hodně důležitý zápas a jsem nadšený, že to dopadlo takhle."

Jediným úspěšným střelcem hostů byl Kasperi Kapanen, jeho branka ale Maple Leafs na pátý triumf v řadě nemohla stačit. Na druhé straně totiž postupně udeřili Mika Zibanejad, Jimmy Vesey, Adam McQuaid a do prázdné branky v samotném závěru i Kevin Hayes.

Ostatní zápasy: Chicago dál vítězí, Winnipeg zvedl hlavu

Sedmou výhru v řadě oslavili hráči Chicaga, kteří na svém ledě udolali Detroit 5:2. Dvěma góly a jednou asistencí zazářil Dominik Kahun, Patrick Kane protáhl bodovou sérii už na čtrnáct zápasů.

Po třech prohrách v řadě zvedl hlavu Winnipeg, jenž uspěl v hájemství Buffala 3:1. Jets rozhodli dvěma góly v závěrečné části, po dvou bodech si připsali Blake Wheeler a Mark Scheifele.

Výhodu domácího prostředí využili New York Islanders, kteří udolali Minnesotu 2:1. Vítěznou trefu obstaral v početní výhodě Devon Toews, Islanders poskočili na druhé místo tabulky Východní konference.