Minnesota zaskočila Dallas, dva góly dal Pominville

Hokejisté Minnesota Wild po dvou porážkách v úvodním kole play off zabrali a na svém ledě přehráli Dallas Stars 5:3.

Wild tak před svými fanoušky snížili stav série na 1:2, ve čtvrtém duelu budou mít navíc znovu výhodu domácího prostředí.

"Fanoušci byli fantastičtí, moc nás podrželi," chválil gólman Minnesoty Devan Dubnyk. "Je super, že jsme jim dali důvod k radosti."

Duel při tom začal pro domácí hrozivě, po pěti minutách hry totiž prohrávali o dva góly. V obou případech se prosadil útočník Patrick Sharp, jenž zajistil Stars velkou výhodu.

Tu ovšem domácí postupně odmazali. Nejprve minutu před koncem první třetiny snížil Chris Porter, ve druhé třetině pak připravili velký obrat Erik Haula a Jason Pominville.

Ve třetí třetině Wild svůj náskok ještě navýšili. Trefili se totiž kapitán Mikko Koivu a znovu Jason Pominville.

Minnesota tak podtrhla svojí převahu ve třetím zápase série. Stars se zmohli pouze na zkorigování výsledku, o které se postaral Colton Sceviour.

"Povedlo se nám zareagovat na špatný začátek, to je velice cenné," radoval se domácí útočník Erik Haula. "Všichni podali výkon na hranici svých možností."

Čtvrtý zápas série je na programu ve čtvrtek, výhodu domácího prostředí bude mít znovu Minnesota.