Minnesota přestřílela Colorado a vyhlíží play off

Souboj na ostří nože byl k vidění na ledě Minnesota Wild, kam přicestovali hráči Colorado Avalanche. Oba celky svádí vzájemný souboj o postup do play off. K němu mají blíž domácí, kteří v utkání zvítězili 6:3.

Wild před úterním zápasem ztráceli na svého soupeře dva body, tohle manko však dokázali umazat a jsou rázem v lepším výchozím postavení, protože mají na Avalanche jedno utkání k dobru.

"Jsem za kluky opravdu šťastný. Pracovali velice tvrdě," chválil dočasný kouč John Torchetti, jenž na střídačce nahradil odvolaného Mikea Yea. "Stále je před námi dlouhá cesta, musíme se soustředit i na nejmenší detaily v naší hře."

V souboji s Coloradem rozdělili domácí své zásahy rovnoměrně mezi první a závěrečnou třetinu. V obou případech nastříleli po třech gólech, hned dvakrát se trefili útočníci Nino Niederreiter a Charlie Coyle.

Hostům nepomohl ani vedoucí gól veterána Jaromeho Iginly, ještě do první sirény totiž prohrávali po domácím uragánu už 1:3. Ve druhé třetině sice dokázali zásluhou Chrise Bigrase a Codyho McLeoda srovnat, ve třetím dějství ale definitivně odpadli.

Minnesota tak vyhrála druhé utkání v řadě a v tabulce Západní konference jí už patří postupová osmá příčka. Colorado naopak po třetí porážce z posledních čtyř zápasů kleslo na deváté místo.