Frolík otevřel skóre proti Arizoně

Michael Frolík se gólově prosadil ve druhém utkání za sebou, přidal také asistenci a Calgary Flames i díky tomu vyhráli nad domácími Arizona Coyotes 5:2. Další český útočník Radek Faksa otevřel skóre souboje mezi Dallas Stars a New Jersey Devils. Při konečné výhře domácích 2:0 si tak připsal i vítězný gól. Dominik Kubalík mírnil debakl Chicago Blackhawks na ledě Vegas Golden Knights. Čekání na bod ukončil asistencí Tomáš Hertl, ale San Jose Sharks opět prohráli. Bod za nahrávku si připsali také Ondřej Kaše a Filip Zadina.

Frolík mezi hvězdami
Hokejisté Calgary Flames s odchodem kouče Billa Peterse očividně pookřáli. Pod jeho nástupcem Geoffem Wardem si připsali už šestou výhru v řadě, když v Gila River Areně porazili Arizona Coyotes 5:2.
V brance Flames dostal po Davidu Rittichovi, jenž odchytal pondělní zápas na ledě Colorado Avalanche, prostor Cam Talbot. A odvděčil se výborným výkonem, když vykryl 46 střel domácích.
Byl tak hlavní strůjcem úspěchu Flames a vysloužil si ocenění jako první hvězda zápasu. Jednatřicetiletý Frolík byl hned tou druhou a jeho trefa gólově načala celý zápas.
Zac Rinaldo našel Frolíka před brankou a ten se už v čase 2:11 prosadil parádním blafákem do bekhendu. Třetím gólem sezony tak navázal na svůj zásah z předchozího souboje s Coloradem.
Hned na začátku páté minuty navíc zvýšil Johnny Gaudreau a když pak ve 26. minutě Frolík Rinaldovi nahrávku vrátil, byli Flames na dobré cestě k dalšímu úspěchu. Frolík tak vylepšil svou dosud skromnou bilanci v sezoně na 31 zápasů a sedm bodů (3+4).
"Když tvrdě pracujete, jste za to obvykle také odměněni a věci jdou o něco snadněji," prohlásil Rinaldo. "A to právě teď také zažíváme. Jako kdyby se otevírala stavidla."
Domácí kouč Rick Tocchet měl mnohem méně důvodů ke spokojenosti. "Měli jsme tam čtyři pět kluků, kteří nebyli na domácí zápas připravení, to si budeme muset velmi rychle vyřešit. Darovali jsme soupeři tři góly, za něž jsme si mohli jen my sami. A nepřipravenost tam hrála svou roli."
Po Rinaldovi zvýšil už na 4:0 pro Flames Sean Monahan, až 11 sekund před koncem druhé třetiny našel na Talbota recept Jakob Chychrun. Třetím gólem ve čtyřech utkáních dal ale hostům jistotu Milan Lucic.
Až v samém závěru se ppak ještě prosadil při přesilové hře Phil Kessel. Derek Stepan si u jeho trefy připsal 300. asistenci v základní části NHL.
Bownessův vítězný start
Dallas Stars nijak nevykolejila náhlá změna na trenérském postu. Neprofesionální chování stálo místo Jima Montgomeryho, prostor dostal asistent Rick Bowness a začal vítězně.
Texaský klub, který má v této sezoně velké ambice, porazil New Jersey Devils 2:0. Zatímco pro Stars šlo o třetí úspěch za sebou, Devils marně usilovali o vítězství již v šestém utkání v řadě.

Faksa zajistil Dallasu vedení proti New Jersey

Faksa otevřel skóre sedmým gólem v sezoně už po 102 sekundách a jak se nakonec ukázalo, šlo také o vítězný gól. Ve 12. minutě zvýšil Joe Pavelski a tím byl také střelecký účet duelu uzavřen.
"Tenhle nástup nám moc pomohl," připustil Faksa, který se dočkal bodu po osmi zápasech. "Dali jsme v krátké době po sobě dva góly a přebrali tak kontrolu nad zápasem. To nám opravdu hodně pomohlo."
Pětadvacetiletý Faksa byl stejně jako Frolík vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Tou první se stal brankář Ben Bishop, který zaznamenal 26 úspěšných zásahů a udržel tak svou první nulu v sezoně.
"Chlapci tenhle zápas parádně odmakali," ocenil Bowness. "Vážně dřeli. Chtěli být na ledě a makat, takový přístup musíte milovat. Chtějí hrát a moct tak ovlivnit, co se na ledě děje."
Hertl bodoval
Útočník Tomas Hertl sice zaznamenal asistenci a ukončil tak po čtyřech zápasech čekání na bod, ale gólová odmlka v podání českého tahouna San Jose Sharks i nadále trvá a čítá už devět utkání.
Horší než jeho navlhlý střelecký prach jsou ale výsledky Sharks z poslední doby - porážkou na ledě Nashville Predators 1:3 si San Jose připsalo už pátý neúspěch v řadě.
Během této série si připsal tým jeden jediný bod a nedokázal se ani jednou přehoupnout přes dvě vstřelené branky. V posledních třech vystoupeních dokonce Sharks skórovali vždy shodně jen jednou. Jedinou - ale hodně chabou - útěchou může být, že minulé čtyři zápasy odehrál tým v arénách soupeřů.
"Tohle byl dost možná nejlepší náš zápas na tomto tripu," poznamenal kouč poražených Peter DeBoer. "Přestože tohle říkám - je třeba najít cestu k vítězství. A stejně tak musíme najít cestu, jak dávat góly, o tom je příběh celého tohoto tripu."
Predators mají na kontě pět bodů z posledních tří utkání díky povedené třetí třetině, v níž také padly všechny góly zápasu.
Dvoubrankový náskok zajistili domácím Nick Bonino a Ryan Johansen. V čase 58:02 sice snížil Timo Meier, u jehož trefy asistoval Hertl, ale poslední slovo měli Predators díky Callemu Järnkrokovi.
Důležitou roli sehrál také brankář Juuse Saros, který si připsal 24 zákroků, a to včetně chyceného trestného střílení, které jel za stavu 1:0 Barclay Goodrow.
Nečasův návrat
Edmonton Oilers podlehli Carolina Hurricanes 3:6. Hosté nastoupili bez gólmana Petra Mrázka, zato už ale s uzdraveným Martinem Nečasem, který byl nucen vynechat předchozí čtyři zápasy kvůli potížím se zády.
Nečas sice nebodoval, ale mohl slavit s mužstvem cennou výhru. Hlavní podíl na ní měl dvougólový střelec Sebastian Aho. Ten také otevřel skóre, v první třetině na něho navázali v přesilovkách Nino Niederreiter a Ryan Dzingel.

Aho otevřel střelecký účet po krásné kombinaci

Ve 46. minutě se ale za stavu 3:3 začínalo znovu po dvou trefách Zacka Kassiana a jedné Ryana Nugenta-Hopkinse. Finiš ale patřil zase hostům, v jejichž dresu se prosadili Jordan Martinook, opět v přesilovce Aho a Dougie Hamilton.
Aho tak parádně navázal na předchozí pětibodové představení proti Minnesota Wild, kdy se pod výhru 6:2 podepsal hattrickem a dvěma asistencemi. Svým prvním úterním gólem pokořil metu 100 branek v základní části NHL.
"Bylo super, jak jsme se vrátili do zápasu, to se mi moc zamlouvalo," uvedl kapitán poražených Connor McDavid, jenž si připsal tři asistence. "Myslím, že celkově jsme hráli dobře při hře pět na pět, ale zápas nevyšel našim speciálním týmům. A to nás přišlo draho."
Kubalík jediným střelcem Blackhawks
Se zlou se potázali hokejisté Chicago Blackhawks v domácím prostředí Vegas Golden Knights. Prohráli jasně 1:5 a po zisku pěti bodů z předchozích tří zápasů vyšli naprázdno.
V čase 27:27 spustil brankostroj Golden Knights Reilly Smith, ještě do druhé přestávky navýšili rozdíl ve skóre Deryk Engelland a při vlastním oslabení William Karlsson.

Kubalík využil přesilovku proti Vegas

Ve třetím dějství pak rozjásali domácí diváky Max Pacioretty a Ryan Reaves. Teprve 27 sekund před závěrem se dostali ke slovu hosté díky přesilovkovému gólu Dominika Kubalíka.
Kubalík dal v premiérové sezoně svůj osmý gól a poprvé tak v NHL skóroval ve druhém utkání za sebou. Pokazil tak nulu, kterou mohl Marc-Andre Fleury ozdobit první start po smrti svého otce. Andre Fleury zemřel 27. listopadu ve věku 63 let.
Hvězdný gólman se dokázal na zápas perfektně zkoncentrovat a předvedl 28 zákroků. "Nevím, zda jsem o tom přemýšlel v průběhu zápasu," uvedl Fleury. "Je však jisté, že táta pořád zůstává v mých myšlenkách."
Spoluhráče inkasovaný gól v závěru hodně mrzel. "Právě o to jsme až do konce bojovali," řekl útočník William Karlsson. "Bohužel jsme to nezvládli odvrátit. Hodně nás to štve a mrzí, alespoň jsme ale dokázali vyhrát."
Ostatní zápasy: Tatar pomohl k výhře v Pittsburghu, Detroit opět prohrál, Sabres setnuli Blues
Slovenský útočník Tomas Tatar se podepsal gólem a nahrávkou pod triumf Montreal Canadiens na ledě Pittsburgh Penguins 4:1. Domácí dlouho vedli po gólu Jakea Guentzela, ale druhá polovina zápasu patřila i díky Tatarově vyrovní v přesilovce soupeři. Dominik Simon v dresu Penguins, kteří neprotáhli sérii tří výher, nebodoval. Evgeni Malkin si musí na 400. gól v základní části ještě počkat.
I díky asistenci slovenského beka Erika Černáka zvítězili Tampa Bay Lightning v hale Florida Panthers těsně 2:1. Domácí se prosadili až po 58 odehraných minutách, kdy snížil Evgenii Dadonov. V dresu hostů si připsal gól a nahrávku Alex Killorn. Panthers nestačilo na úspěch ani 46 zákroků, které v jejich brance předvedl Sergei Bobrovsky.
Winnipeg Jets se s přehledem vypořádali se strádajícími Detroit Red Wings a zvítězili 5:1. Jediná komplikace přišla ve druhé třetině, kdy Christoffer Ehn vyrovnal po asistenci Filipa Zadiny. Ještě před druhou přestávkou se ale během dvou minut trefili postupně Blake Wheeler, Andrew Copp a Patrik Laine, čímž bylo jasno.
Jack Eichel vedl jako správný kapitán Buffalo Sabres proti St. Louis Blues. K výhře 5:2 nad úřadujícími šampiony pomohl dvěma góly a prodloužil tak svou nejdelší bodovou sérii kariéry na 14 utkání. Během ní stihl 25 bodů za 12 gólů a 13 nahrávek, v úterý přidal šestý zápas s více body. Sabres vyhráli druhý zápas po sobě poprvé od 22. října.

Eichel gólem prodloužil bodovou sérii

Anaheim Ducks přemohli domácí hokejisty Minnesota Wild v nájezdech a vyhráli 3:2. Asistencí k tomu dopomohl útočník Ondrej Kase, který byl u gólu Cama Fowlera, jímž hosté zvyšovali v 11. minutě při přesilovce na 2:0. Wild nakonec vydřeli alespoň bod, ale v nájezdech pak na jejich straně selhali Zach Parise a Kevin Fiala, zatímco Rickard Rakell a Max Comtois byli úspěšní.
Vancouver Canucks podlehli před svými diváky Toronto Maple Leafs 1:4. O jediný úspěch domácích se postaral až v 52. minutě Josh Leivo, jenž snižoval na 1:2. Více jim ale dánský brankář Frederik Andersen nedovolil, celkem si připsal 38 úspěšných zásahů. Dvěma góly se pod vítězství Maple Leafs podepsal John Tavares.
Los Angeles Kings vedli díky gólům Dustina Browna a Tylera Toffoliho nad New York Rangers 2:0, po dvou rychlých gólech v závěrečné půlminutě vyhráli 3:1. Poslední celek Západní konference tak zabral po sérii čtyř utkání bez bodového zisku. Vítězové se mohli opřít o výborný výkon brankáře Jonathana Quicka, jemuž sebral nulu až v čase 59:30 Artemi Panarin.