McDavid a Ovechkin naplno ofenzivně zazářili

Největší hvězdy NHL ve čtvrtek v noci jasně zazářily.

Na pomyslném vrcholu je výkon útočníka Oilers Connora McDavida, který poprvé v kariéře zažil pětibodový večer, ale předvedli se i další.

Jedenáct hráčů mělo alespoň tři body - k vidění byly také tři hattricky - to vše během noci, v níž padlo 55 gólů v devíti zápasech.

McDavid měl prsty ve všech edmontonských gólech při výhře 5:2 nad Toronto Maple Leafs, což byl nejlepší výkon jeho nováčkovské sezony, navíc proti týmu, kterému fandil, když vyrůstal poblíž Newmarket v Ontariu.

Devatenáctiletý McDavid je nejmladším hráčem za posledních takřka pět let, který nasbíral pět bodů. Jeho současný spoluhráč Ryan Nugent-Hopkins měl pět asistencí proti Chicago Blackhawks 19. listopadu 2011, což byl poslední případ, kdy nováček zaznamenal pět bodů.

McDavidovo představení na sebe strhlo největší pozornost, ačkoli by si ji zasloužili i další. McDavidův spoluhráč z útoku Jordan Eberle nastřílel hattrick a třetí do party Benoit Pouliot zažil první čtyřbodový večer kariéry.

V šesti zápasech od McDavidova návratu po sedmatřicetizápasové pauze kvůli zranění, nasbírali tito tři hráči 13 gólů a 32 bodů, tedy 5,33 bodu na zápas.

Superstar Washington Capitals Alex Ovechkin si připsal hattrick při výhře 4:3 nad Minnesota Wild a pomohl tak Washingtonu stát se týmem, jenž jako první dosáhl hranice 40 výher.

Všechny Ovechkinovy góly padly ve druhé třetině během 12 minut a 31 vteřin. Bylo to 14. hattrick jeho kariéry, ale teprve podruhé dal tři góly v průběhu jedné třetiny.

Ovechkin má na kontě v této sezoně 34 gólů a přeskočil dosud nejlepšího střelce ligy, útočníka Chicago Blackhawks Patricka Kanea (33 gólů). V historické tabulce má Ovechkin 509 gólů a předstihl tak legendu Montreal Canadiens Jeana Beliveaua, který se zastavil na čísle 507. Ruská star je nyní na 39. pozici. Další na řadě je Gilbert Perreault s 512 góly.

Dalším střelcem hattricku ve čtvrtečním programu byl Patrick Eaves z Dallas Stars, který dal tři góly v jednom zápase podruhé v kariéře. Tentokrát se prosadil třikrát během první třetiny při výhře 4:2 proti Chicago Blackhawks. Dallas je už je jen bod za Chicagem a k dobru má ještě tři zápasy.

Tři a více bodů nasbírali ve čtvrtek ještě Logan Couture (1-3-4) ze San Jose Sharks, veterán Colorado Avalanche Jarome Iginla (2-1-3), Brad Marchand (1-2-3) a Brett Connolly (0-3-3) z Boston Bruins, útočník Calgary Flames Sam Bennett (1-2-3) a centr Capitals Nicklas Backstrom (0-3-3).