MacKinnon se trefil v prodloužení a vyrovnal sérii

Colorado dokázalo odpovědět ve druhém souboji 1. kola Západní konference na čtvrteční porážku na ledě Calgary 0:4 a po vítězství 3:2 po prodloužení si odvážejí z Alberty vyrovnaný 1:1 na zápasy. Po osmi minutách a 27 sekundách hry o rozhodl Nathan MacKinnon.
Nejlepší tým Západu po základní části sice nedovolil Avalanche na úvod sérii skoro čtyři a půl třetiny skórovat, pak ještě odpověděl na nepříznivý stav 0:1 obratem na 2:1, ale nakonec utkání ztratil.

Calgary Flames - Colorado Avalanche 2:3 po prodl. (stav série: 1:1)
Avalanche se poprvé v sérii prosadili v čase 27:16 a ukončili neprůstřelnost brankáře Mikea Smithe, který v play off dostává přednost před českým gólmanem Davidem Rittichem. Dočkali se se při vlastním oslabení díky úniku Matta Nieta.
Ve 33. minutě už Flames hra v početní výhodě vyšla podle představ a po bekhendové přihrávce Sama Bennetta naslepo zamířil do odkryté branky Rasmus Andersson a oslavil svou premiérovou branku v play off.
[Kompletní pokrytí série Calgary s Coloradem]
Calgary otočilo vývoj v 53. minutě, kdy po zblokované střele Bennetta nedal přesnou ranou šanci Philippovi Grubauerovi Sean Monahan. Prodloužení ale vynutil při hře Avalanche bez brankáře J.T. Compher, který nadvakrát překonal Smitha.
"Je těžké takto ztratit zápas, ale takové momenty play off přináší. Musíme se s tím vyrovnat a koukat dál. Musíme hrát lépe a udělat to soupeři daleko těžší. Měli jsme dobré okamžiky, ale musíme tak hrát celých šedesát minut," prohlásil kapitán Flames Mark Giordano.
Obrat dovršil MacKinnon, který se po rychlém protiútoku trefil z levého kruhu. Rozhodnutí přišlo jen krátce poté, co si Grubauer poradil s šancí českého útočníka Michaela Frolíka.
"Cítíme se skvěle. Teď se vracíme do Pepsi Center a věříme, že tam můžeme přístí dva zápasy vyhrát. Už se soustředíme na třetí zápas, ale nálada v týmu je výborná," řekl MacKinnon.
Další zápas: Pondělí 15. dubna (úterý 16. dubna 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveru.