Skip to main content

Luongo chváli Jágra. Budeme na tom dobre, hovorí

Napsal Michael Langr

Sám je veteránom ovenčeným úspechmi v NHL aj na medzinárodnej scéne, ktorého návrat do klubu Florida Panthers značne pozdvihol šance mužstva na úspešnú sezónu. Ako kľúčovú pre budúci ročník však vidí úlohu iného mazáka - Jaromíra Jágra.

Kanadský brankár Roberto Luongo je nadšený z toho, že česká superhviezda strávi na Floride celú budúcu sezónu a nie len jej záver tak ako tento rok na jar. Jágr podpísal po sezóne s Panthers novú ročnú zmluvu a mal by ďalej žiariť v prvom útoku po boku Aleksandera Barkova s Jonathanom Huberdeauom.

"Bol neskutočný. Celá prvá formácia hrala veľmi dobre, tí traja si výborne sadli," povedal Luongo na klubových stránkach. "Do každého zápasu je to veľká ofenzívna sila. Pokiaľ budú produktívni, budeme na tom veľmi dobre."

Jágr je najproduktívnejším mužom ligovej histórie medzi aktívnymi hráčmi, v NHL nazbieral 1802 bodov. Výborne sa mu darilo aj v 43 rokoch po príchode na Floridu, v 20 štartoch dal šesť gólov a pripísal si 18 bodov.

Po jeho prestupe z New Jersey Devils pred uzávierkou trejdov sa Florida na jar zdvihla. Vyhrala 12 z 20 zápasov, napriek tomu už stratu na postupové miesta nedohnala. Nasledujúca sezóna s českou legendou v zostave od prvého zápasu však vyzerá optimisticky. Panthers získali o 25 bodov viac než v ročníku 2013-14, v ktorom boli druhým najslabším celkom NHL. V zostave majú mnoho talentovaných mladých útočníkov aj budúceho lídra - v 19 rokoch nevídane vyzretého obrancu Aarona Ekblada.

"Minulý rok sme si neboli istí, čo z toho vznikne. Mali sme množstvo nových tvárí a nových trénerov. Teraz je čas posunúť sa o ďalší krok dopredu. Myslíme na play off, nič ďalšie neakceptujeme," uviedol Luongo.

"Všetci hráči sú natešení. Minulý rok sme si uvedomili svoj potenciál. Vieme, že máme dobrý tím a v budúcnosti môžeme dokázať veľa vecí. Teraz sa sústredíme na nasledujúcu sezónu. Cieľom je play off a v ňom nikdy neviete."

Ctete více

NHL aktualizovala Zásady ochrany osobních údajů s platností od 27.2.2020. Prosím pozorně si je přečtěte. NHL používá cookies, web beacons a další podobné technologie. Používáním webových stránek NHL a dalších online služeb dáváte souhlas s praktikami popsanými v našich Zásadách ochrany osobních údajů a v Podmínkách služby včetně našich Zásad pro cookies.