GettyImages-630225546

Brankář Henrik Lundqvist z New York Rangers vychytal svou 389. výhru v kariéře v NHL a vyrovnal se na pozici nejlepšího Evropana Dominiku Haškovi. Čtyřiatřicetiletý Švéd dosáhl na celkově 12. pozici v historické tabulce díky vítězství nad New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech.

New York Rangers - New Jersey Devils 3:2 po sam. nájezdech
Rangers s trápícími se Devils dvakrát prohrávali, ale dokázali po obratu dosáhnout na třetí výhru v řadě. Prodloužení vynutil trefou 74 vteřin před koncem Chris Kreider a v nájezdech rozhodl Kevin Hayes. Lundqvist si připsal 29 úspěšných zákroků a další tři přidal v rozstřelu.
"Je to pro mě výjimečné," řekl Lundqvist. "Odvedli jsme ve třetí třetině skvělou práci. Kluci hráli úžasně a pořád makali. Ukazuje to charakter v této kabině. Nikdy se nevzdáváme," pochvaloval si čtyřiatřicetiletý Lundqvist, který je od příchodu do NHL v roce 2005 věrný pouze barvám Rangers.
New Jersey sice po pěti zápasech bodovalo, ale přesto si připsalo šestou prohru v řadě.
Boston Bruins - Los Angeles Kings 1:0
Jedinou branku utkání vstřelil už v čase 4:20 útočník Jimmy Hayes, který tečoval za záda slovenského brankáře Petera Budaje střelu Colina Millera. Budaj nezabránil prohře 29 úspěšnými zákroky.
Jeho protějšek Tuukka Rask totiž nepustil ani jeden z 18 pokusů Kings. Byla to jeho čtvrtá nula v sezoně a dělí se tak o prvenství s Devanem Dubnykem z celku Minnesota Wild.
Boston se musel obejít bez svého nejlepšího střelce Davida Pastrňáka. Autor 19 branek je mimo hru po menším operačním zákroku v lokti a vynechá minimálně i úterní duel proti New York Islanders. Do sestavy Kings se nevešel slovenský útočník Marián Gáborík, jehož nechal kouč Darryl Sutter jen na tribuně.

kingsbruins121816

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 4:1
Třemi body za gól a dvě asistence se podepsal pod vítězství Jets osmnáctiletý nováček Patrik Laine. Finský kanonýr se s 18 brankami přiblížil na třetím místě tabulky kanonýrů druhému Pastrňákovi na rozdíl jediného gólu.
Dvakrát se zapsal mezi střelce Nikolaj Ehlers, který 69 vteřin po trefě Blakea Wheelera zvýšil na 3:0 a při power play dovršil výsledek do prázdné branky. "Člověk se stará o tým a osobní statistiky jsou na druhém místě. Cítil jsem se dobře a hrát se sebevědomím," prohlásil Ehlers, který v předešlých 18 zápasech skóroval jen jednou.
Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets 3:4 po prodl.
John Tortorella dosáhl na své 500. vítězství v NHL, což se mu povedlo jako 24. kouči v historii, ale vůbec jako prvnímu rodákovi z USA. Jubileum mu zařídil trefou ve 46. vteřině nastavení obránce Seth Jones a kapitán Blue Jackets Tortorellovi dovezl puk na památku.
Columbus vyhrál už podeváté za sebou vyrovnal klubový z období mezi 18. březnem a 4. dubnem loňského roku. "Jsem vděčný nikoliv za to číslo, ale za šanci odkoučovat tolik zápasů v NHL," řekl Tortorella, který má na kontě 1032 utkání v soutěži.
Bývalý trenér celků Tampa Bay Lightning, New York Rangers a Vancouver Canucks je hlavně rád, že se Blue Jackets daří a drží vítěznou sérii. "Vím, že to nepůjde do nekonečna, takže se snažím si to užívat," dodal osmapadesátiletý kouč.
New York Islanders - Ottawa Senators 2:6
V dresu Ottawy zazářili s třemi body útočníci Zack Smith a Mark Stone. Smith si připsal dvě branky a jednu asistenci, Stone zaznamenal gól a dvě přihrávky.
Islanders prohráli popáté za sebou a získali v této sérii jediný bod. "Nedáváme góly a hodně jich dostáváme. Musíme najít cestu, jak to změnit," prohlásil kapitán Islanders John Tavares.

Blackhawks Sharks

Chicago Blackhawks - San Jose Sharks 4:1
Blackhawks se skvěle vyrovnali s nabitým programem šesti zápasů v deseti dnech a slavili už pátou výhru v řadě. Pomohl k tomu 33 úspěšnými zákroky gólman Scott Darling.
San Jose sice vedlo v United Centre po gólu Joea Pavelskiho z úvodu druhé třetiny, ale v 37. minutě vyrovnal Duncan Keith a ve třetí třetině za domácí skórovali Ryan Hartman, Vinnie Hinostroza a Patrick Kane.
1. Lundqvist dostihl Haška
Henrik Lundqvist díky vítězství Rangers nad New Jersey (3:2 po samostatných nájezdech) dostihl s 389 výhrami Dominika Haška a dělí se o pozici nejlepšího Evropana v historii. Lundqvist k tomu potřeboval 709 utkání a Hašek na tuto metu dosáhl v 735 duelech.
2. Tortorellovo jubileum
Trenér Columbusu John Tortorella dosáhl jako první rodák z USA na hranici 500. výher. Blue Jackets devátým vítězství za sebou navíc vyrovnali klubový rekord.
3. Trápení Islanders
Domácí porážkou s Ottawou 2:6 podtrhli Islanders současnou krizi. Prohráli popáté za sebou a dosáhli v této sérii na jediný bod.
1. Mark Stone (OTT): 1 gól, 2 asistence, 4 střely
2. Nikolaj Ehlers (WPG): 2 góly, 3 plusové body, 4 střely
3. Zach Smith (OTT): 2 góly, 1 asistence, 3 plusové body
Na co se těšit:
Na programu je pět utkání. Celek Philadelphia Flyers s nejproduktivnějším českým hráčem Jakubem Voráčkem přivítá Nashville Predators.