rangers_100817

První úspěch v sezoně slavili na třetí pokus hokejisté New York Rangers, kteří v jediném nedělním utkání zdolali v domácí Madison Square Garden Montreal Canadiens 2:0. Hlavním hrdinou večera byl švédský brankář Henrik Lundqvist, který díky 34 úspěšným zákrokům udržel 62. čisté konto v kariéře v NHL a předstihl na 16. místě historické tabulky Turka Brodu.

New York Rangers - Montreal Canadiens 2:0
Rangers se vstup do sezony nepodařil a po čtvrteční domácí porážce s celkem Colorado Avalanche 2:4 prohráli i v sobotu na ledě Toronto Maple Leafs 5:8. Pětatřicetiletý Lundqvist tam po první třetině za stavu 2:5 vystřídal a debut v brance klubu z Manhattanu si připsal český gólman Ondřej Pavelec.
V neděli se postavil do branky od začátku opět zkušený Lundqvist a předvedl své umění. "Pro mě bylo nejdůležitější, abych to hodil za hlavu. Vím, že umím chytat a že při dobrém výkonu můžeme uspět. Jen tomu musí člověk věřit," řekl Lundqvist.
Do vedení se dostali Rangers v 18. minutě, kdy obránce Brady Skjei nahodil z levé strany z těžkého úhlu puk před branku a zadák Canadiens Shea Weber si jej nešťastné bruslí srazil do vlastní branky. V polovině třetí třetiny po přihrávce Pavla Buchneviche pojistil výhru Mika Zibanejad.

"Chtěli jsme odehrát solidní zápas. První dva duely jsme hráli trošku riskantní hokej, dnes jsme předváděli více naši hru. Měli jsme puk více pod kontrolou a využívali jsme rychlost, když k tomu byla příležitost. Stačilo mi pár těžkých zákroků. Je skvělé, že jsme vyhráli a zvedli se," dodal Lundqvist.
Montreal zakončil sérii tří zápasů mimo svůj led a po čtvrteční úvodní výhře nad týmem Buffalo Sabres 3:2 po nájezdech neuspěl podruhé za sebou. V sobotu totiž prohrál s Washington Capitals 1:6. "Měli jsme spoustu šancí, ale potřebujeme v nich lépe zakončit. Oproti minulému zápasu jsme se zlepšili. Strávili jsme hodně času v útočném pásmu, ale musíme najít cestu, jak se prosadit," uvedl kouč Canadiens Claude Julien.
Jako jediný z českých hokejistů se v utkání představil centr Tomáš Plekanec v dresu Montrealu. Místo Aleše Hemského zařadil Julien do sestavy útočníka Torreyho Mitchella. Na straně Rangers kryl Pavelec na střídačce záda Lundqvistovi a jen na tribuně zůstal osmnáctiletý útočník Filip Chytil, který v minulých dvou duelech sbíral první zkušenosti v NHL. Trenér Rangers Alain Vigneault se totiž rozhodl, že nasadí sedm obránců a jen 11 forvardů.